Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka DreamWeb (PC)
OkładkaDreamWeb (PC)

DreamWeb PC

Dreamweb to gra przygodowa utrzymana w cyberpunkowym klimacie, która opowiada historię niczym niewyróżniającego się barmana o imieniu Ryan.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DreamWeb Premiera PC

11czerwca1994

producent: Creative Reality wydawca: Empire Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do DreamWeb

Fallout 2

Blade Runner

Bad Blood

Dreamweb to gra przygodowa utrzymana w cyberpunkowym klimacie, która opowiada historię niczym niewyróżniającego się barmana o imieniu Ryan. Mężczyzna nękany jest przez senne koszmary i nieświadomie zostaje wybrany przez pewnego osobnika do zamordowania siedmiu tajemniczych postaci – członków podziemnego stowarzyszenia. Ci ostatni, za pomocą urządzenia o nazwie Dreamweb, kontrolują sny mieszkańców futurystycznej metropolii. Ryan musi ich zlikwidować, zanim wszyscy dookoła wpadną w objęcia szaleństwa.

Oczywiście zanim dostąpisz zaszczytu konfrontacji z kolejnymi przeciwnikami, będziesz musiał wykonać szereg czynności pomagających rozwiązać napotykane problemy: rozmawiać z bohaterami niezależnymi czy manipulować przedmiotami – jednym słowem wszystko to, co w innych przygodówkach. Różni się natomiast akcja gry a właściwie sposób jej przedstawiania. Zarówno naszego bohatera jak i kolejne lokacje obserwujemy z lotu ptaka, podobnie jak ma to miejsce w grach z serii Alien Breed. Mimo, że postacie są dobrze animowane a tła wykonane całkiem sprawnie, przy bogatej kolorystyce wnętrz, można czasem mieć spore trudności z rozróżnieniem wszystkich elementów. Sfrustrowanym z pewnością pomoże w takim wypadku lupa, znajdująca się w lewym, dolnym rogu ekranu. Za jej pomocą można dokładnie zbadać wybrany kawałek planszy i sprawdzić, czy np. na łóżku nie kryje się przedmiot o wielkości jednego piksela. Generalnie, pomysł na skorzystanie z takiej perspektywy jest niezły, ale wśród tradycjonalistów znajdzie on z pewnością wielu przeciwników.

Dreamweb to ciekawa propozycja dla fanów przygodówek, zwłaszcza tych, którzy ubóstwiają ciężki klimat science fiction. Sama rozgrywka nie należy do specjalnie trudnych, zwłaszcza jeśli uważnie eksploruje się dostępne plansze i słucha tego, co mają do powiedzenia inne postacie. Początkowo, pewne problemy może sprawić pogmatwany interfejs zarządzania inwentarzem, a ile do tego można się szybko przyzwyczaić. Jeśli nie zraża Cię nietypowa perspektywa i masz ochotę na wgłębienie się w naprawdę skomplikowaną historię, jest to z pewnością produkt wręcz wymarzony dla Ciebie.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe DreamWeb: 16+