Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Bad Blood (PC)

Bad Blood PC

Postnuklearna rzeczywistość i konieczność przetrwania garstki ocalonych mieszkańców w niegościnnym świecie była już tematem wielu gier komputerowych.

RPG | postapokalipsa | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Bad Blood (PC)

producent: Origin Systems

wydawca: Origin Systems

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11marca1990

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Postnuklearna rzeczywistość i konieczność przetrwania garstki ocalonych mieszkańców w niegościnnym świecie była już tematem wielu gier komputerowych. Swoje trzy grosze w tej kwestii postanowił dorzucić także Origin, który na bazie atomowego holokaustu stworzył uproszczony RPG o nazwie Bad Blood.

Fabuła gry koncentruje się wokół rasy mutantów, którzy powstali po wojnie nuklearnej i próbują stworzyć zalążki normalnego społeczeństwa. Niestety, nie mogą oni zaznać spokoju a to na skutek interwencji prawdziwych ludzi, eksterminujących odmieńców o każdej porze dnia i nocy. Biorąc pod uwagę pogarszającą się w każdej minucie sytuację mutantów, ich przywódca Himmuk Ressok, postanawia wysłać ze specjalną misją jednego z trzech śmiałków, który odwiódłby ludzi od zbrodniczych zapędów.

Jak nietrudno się domyślić, to właśnie na barkach gracza spoczywa wykonanie zadania. Do wyboru jest trzech bohaterów. Pierwszy z nich – Varigg – to zasłużony w bojach mutant, niestety nie grzeszący elokwencją. Zupełnie na odwrót jest w przypadku Jakki, która ma duży dar przekonywania, walka nie jest jednak jej mocną stroną. Ostatni z bohaterów – Dekker – stanowi wypośrodkowanie cech poprzedników. W pewnym sensie to on przejawia największe szanse na sukces, gdyż w odróżnieniu od pozostałych śmiałków, jest człowiekiem.

Gra luźno opiera się na podstawowych elementach każdego RPG – współczynnikach. Istotą gry jest akcja w czasie rzeczywistym, eksploracja okolicznego, zrujnowanego przez nuklearną pożogę terenu i walka z nieprzyjaznymi stworami. Gracz może ponadto rozmawiać z napotykanymi postaciami, zbierać i wykorzystywać przedmioty oraz różne rodzaje broni, które pozwolą mu przeżyć w zniszczonym świecie. Podczas wędrówki trzeba również pamiętać o tak prozaicznej czynności jak jedzenie. Brak pożywienia może się odbić na zdrowiu naszego bohatera i skazać go na wymarcie wśród jałowych pustyń.

Oprawa audiowizualna jak na 1990 rok jest całkiem niezła, akcję obserwujemy z góry, podobnie jak w grach z serii Alien Breed czy Gauntlet. Na uwagę zasługuje bogactwo okolicznego terenu, mimo że przecież środowisko zniszczone w trakcie wojen atomowych na ogół nie grzeszy różnorodnością. Podsumowując, Bad Blood to ciekawy produkt, który powinien przypaść do gustu wszystkim fanom lżejszych odmian RPG.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Bad Blood

12+