Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dream (PC)
OkładkaDream (PC)

Dream PC

Utrzymana w surrealistycznym klimacie pierwszoosobowa gra przygodowa, stanowiąca debiutancki projekt niezależnego studia Hypersloth Games.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | indie | eksploracyjne

Dream Premiera PC

31lipca2015

producent: Hypersloth Games wydawca: Mastertronic

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dream to surrealistyczna gra przygodowa, z grafiką 3D napędzaną silnikiem Unreal Engine 3. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia Hypersloth Games.

Wcielamy się w Howarda Philipsa (imię to jest oczywistym odniesieniem do mistrza horrorów H.P. Lovecrafta). Ten młody absolwent prestiżowego uniwersytetu medycznego nie może znaleźć dla siebie miejsca w społeczeństwie. Zamiast tego woli uciekać w świat własnych snów, co szybko staje się jego obsesją. Naszym zadaniem jest przedarcie się przez jego marzenia senne oraz koszmary i odnalezienie w nich czegoś, co dla Howarda może stać się sensem życia i umożliwić mu powrót do normalności. Opowieść została podzielona na trzy rozdziały. Każdy z nich posiada szereg alternatywnych zakończeń, opartych na tym, jak wiele uda nam się odkryć podczas podróży wgłąb świadomości Philipsa. Poszczególne akty tej historii pozwalają nam zapoznać się z przeszłością bohatera, jego emocjami i ambicjami. W trakcie gry musimy też zmierzyć się z obawami Howarda, przeobrażonymi tutaj w postać fizycznych koszmarów oraz ostatecznie pomóc mu pogodzić się ze śmiercią wujka, czyli jedynej osoby, na której mu naprawdę zależało. Nasze decyzje, sukcesy i porażki doprowadzą nas ostatecznie do jednego z kilku odmiennych finałów.

Akcja ukazana została za pomocą atrakcyjnej grafiki 3D. Mimo, iż sterowanie mocno przypomina rozgrywkę FPS, to nie znajdziemy tu jednak żadnych scen walki. Zamiast tego Dream jest przygodówką nastawioną na eksplorację. W każdym śnie poumieszczane zostały ważne dla fabuły i samego Howarda przedmioty, a naszym zadaniem jest ich odnajdywanie. Wiele z tych obiektów jest ukrytych lub zlokalizowanych w trudno dostępnych miejscach i dotarcie do nich stanowi często spore wyzwanie. Pojawiają się również bardziej tradycyjne zagadki logiczne, typowe dla produkcji przygodowych. Niektóre z odwiedzanych sekcji utrzymane są w klimatach horroru i zamieszkują je odziane w ciało koszmary pochodzące z najgłębszych zakątków świadomości Philipsa. Należy unikać bezpośrednich konfrontacji z tymi istotami, co nadaje grze delikatnych elementów skradankowych

Śliczną grafikę Dream napędza silnik Unreal 3.0, uzyskany dzięki licencji UDK. Co ciekawe, autorzy umożliwiają wykorzystanie Oculus Rift oraz innych podobnych zestawów do rzeczywistości wirtualnej.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dream: 16+

Dream Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7(SP1)
  • łącze internetowe