Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dream Engines: Nomad Cities (PC)
OkładkaDream Engines: Nomad Cities (PC)

Dream Engines: Nomad Cities PC

Strategia typu city builder z elementami gry akcji. Dream Engines: Nomad Cities oddaje nam do dyspozycji latające miasto, które musimy nieustannie rozbudowywać i fortyfikować, a w razie potrzeby – przenosić w coraz bardziej dogodne miejsca.

Strategiczne | steampunk | RTS | elementy zręcznościowe | indie | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dream Engines: Nomad Cities Premiera PC

wczesny dostęp

14lipca2021

9maja2024

Steam

9maja2024

producent: Suncrash wydawca: Gamera Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dream Engines: Nomad Cities

Frostpunk

The Riftbreaker

Airborne Kingdom

Dream Engines: Nomad Cities jest strategią typu city builder, wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z gier akcji. Produkcja stanowi owoc współpracy studia Suncrash i firmy Gamera Game.

Fabuła

Dream Engines: Nomad Cities zabiera nas w podróż do steampunkowego, postapokaliptycznego świata, którego populację zdziesiątkowały niebezpieczne plagi. Ci, którym udało się przetrwać, skupiają się w niewielkich plemiennych społecznościach, starając się wspólnie stawiać czoła nieustannemu zagrożeniu ze strony przerażających potworów. Szansę na ratunek stanowi dla nich odkrycie antycznych projektów latających miast – technologii pozwalającej im przenosić swoje siedziby z miejsca na miejsce. W trakcie rozgrywki wcielamy się w zarządców takich metropolii, a naszym zadaniem jest ich nieustanny rozwój i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Mechanika

W Dream Engines: Nomad Cities akcję ukazano z lotu ptaka. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad latającym miastem należącym do wybranego przez nas plemienia. Po znalezieniu miejsca lądowania naszym nadrzędnym zadaniem jest zgromadzenie zapasów żywności dla obywateli oraz zdobycie surowców niezbędnych do rozbudowy miasta. Po zaspokojeniu podstawowych potrzeb mieszkańców (którzy muszą mieć nie tylko co jeść, lecz również między innymi gdzie spać) nie pozostaje nam nic innego, jak przystąpić do udoskonalania metropolii.

Na naszej głowie spoczywa zadanie tworzenia wydajnych, zautomatyzowanych łańcuchów produkcyjnych oraz wznoszenia rozmaitych budowli – od takich, które służą obywatelom, przez budynki przemysłowe, skończywszy na strukturach obronnych. Miasto bowiem stanowi łakomy kąsek dla potworów, które starają się zrównać je z ziemią, przez co ich ataki nieustannie się nasilają. Dodatkowo rozbudowę utrudnia fakt, że przestrzeń, na której muszą zmieścić się najważniejsze elementy infrastruktury, jest ograniczona; ponadto gdy metropolia stanie się zbyt ciężka, nie będzie w stanie unieść się w powietrze. Do tego ostatniego prędzej czy później zmuszą nas albo ciągłe najazdy, albo kończące się surowce na danym obszarze. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak znaleźć nowe terytorium (lokacje są generowane proceduralnie; na sprawdzenie czekają rozmaite biomy, jak pustynie czy mokradła), na którym zdecydujemy się osiąść.

Opisywany tytuł oddaje nam również do dyspozycji tak zwanego Steambota. Mowa o maszynie, nad którą przejmujemy bezpośrednią kontrolę, by samodzielnie eksplorować otoczenie oraz stawiać czoła przeciwnikom, tocząc z nimi dynamiczne starcia rodem z gier akcji. W miarę postępów odblokowujemy rozmaite ulepszenia, które pozwalają nam zarówno na udoskonalanie robota, jak i na wznoszenie coraz bardziej zaawansowanych technologicznie budowli lub na poprawę systemów obronnych miasta.

Kwestie techniczne

Dream Engines: Nomad Cities posiada barwną grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 10 maja 2024

Tryb gry: single player  

Dream Engines: Nomad Cities cena w dniu premiery: 138,99 PLN

Wymagania wiekowe Dream Engines: Nomad Cities: 12+

Dream Engines: Nomad Cities Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
  • Zalecane:
  • Quad Core 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Windows 8/10 64-bit