Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dream Chronicles: The Chosen Child (PC)
OkładkaDream Chronicles: The Chosen Child (PC)

Dream Chronicles: The Chosen Child PC

Trzecia odsłona serii prostych przygodówek typu point and click z licznymi łamigłówkami. Wcielamy się w postać Faye, która tym razem poszukuje swojej córki porwanej przez zamieszkującą bajkową krainę złą wróżkę Lilith.

Przygodowe | ukryte przedmioty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dream Chronicles: The Chosen Child Premiera PC

12sierpnia2009

producent: KatGames wydawca: PlayFirst Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dream Chronicles: The Chosen Child to trzecia część serii Dream Chronicles autorstwa studia KatGames. Podobnie jak inne pozycje z cyklu, jest ona klasyczną przygodówką z gatunku point’n’click, która przenosi nas w bajkowy świat zamieszkany przez wróżki. Większość czasu w Dream Chronicles spędzamy na rozwiązywaniu wyszukanych zagadek.

Pierwsze trzy części serii pozwalają nam wcielić się w Faye – kobietę wyruszającą na poszukiwanie swojego zaginionego męża i córki. Za zniknięcie najbliższych bohaterki odpowiada złowroga wróżka Lilith, która porwała i uwięziła rodzinę Faye w tajemniczym, równoległym wymiarze. Świat ten, żywcem wyjęty z baśniowego snu, jest w całości zamieszkany przez wróżki i wypełniony wymagającymi niemałego pomyślunku łamigłówkami. Nie zastanawiając się długo, nasza bohaterka postanawia odszukać najbliższych i raz na zawsze rozprawić się z Lilith.

Po tym, jak Faye udało się w końcu uratować Fidgeta, swojego męża, z rąk Lilith w The Eternal Maze, nasza bohaterka traci pamięć i po raz kolejny zapada w głęboki sen. Kobietę budzi dopiero Fidget, tym razem uwięziony przez złowrogą wróżkę we wnętrzu szklanej kuli. Mężczyźnie udaje się odwrócić zaklęcie niepamięci i nakłonić małżonkę, by kontynuowała swoją podróż w poszukiwaniu wciąż zaginionej córki Lyry. Faye nie zastanawiając się długo postanawia w końcu raz na zawsze rozprawić się z Lilith i sprawić, by jej rodzina znowu była razem.

Formuła zabawy pozostała właściwie niezmieniona w stosunku do poprzednich części sagi. Wciąż mamy do czynienia ze spokojną, nastawioną na główkowanie i eksplorowanie lokacji rozgrywką, w której próżno szukać licznych dialogów i spektakularnych zwrotów akcji. Studio KatGames postarało się o to, by The Chosen Child było dotąd najtrudniejszym wyzwaniem dla śledzących cykl od samego początku fanów. Przyczynia się do tego nieliniowa struktura rozgrywki (w każdym momencie zabawy możemy przemieszczać się swobodnie między kilkoma lokacjami) - nasza bohaterka dostaje do dyspozycji umożliwiające jej teleportację w ramach świata wróżek magiczne portale Nexus. Nie działamy jednak na własną rękę – w każdej chwili możemy zasięgnąć porady u Fidgeta, z którym pozostajemy w nieustannym kontakcie za pomocą kryształowej kuli.

Podczas zabawy odwiedzimy 25 plansz, składających się w sumie na siedem dużych lokalizacji. Wśród odwiedzanych miejsc znajdziemy miejsca znane z poprzednich części cyklu – między innymi Wioskę Życzeń czy Wieczny Labirynt. Oprawa graficzna The Chosen Child nie odbiega od poziomu, do którego przyzwyczaili nas twórcy cyklu – wciąż składają się na nią ręcznie rysowane, w większości statyczne plansze.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dream Chronicles: The Chosen Child: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dream Chronicles: The Chosen Child Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 70 MB HDD
  • Windows XP/Vista