Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka DreadOut (PC)

DreadOut PC

Przygodowa gra akcji w konwencji survival horroru, inspirowana popularną niegdyś konsolową serią Project Zer/Fatal Frame oraz azjatyckimi opowieściami grozy.

Przygodowe | survival horror | horror | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka DreadOut (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15maja2014

DreadOut to survival horror pełnymi garściami czerpiący z mitów indonezyjskich. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia Digital Happiness.

Gra opowiada historię niewielkiej grupy licealistów, która podczas wycieczki gubi szlak i trafia do opuszczonego miasteczka. Szybko okazuje się, że miejsce to objęły w panowanie siły nadnaturalne. DreadOut oparty jest na autentycznym folklorze mieszkańców Indonezji, więc w trakcie przygód natkniemy się na zjawy i upiory pochodzące z lokalnych legend, takie jak Tuyul, Pocong czy Kunti. Zapewnia to świeże wrażenia, gdyż istoty te nie gościły do tej pory w grach.

Główną inspiracją autorów była konsolowa seria Fatal Frame. Kierowana przez nas licealistka imieniem Linda jest praktycznie bezbronna, więc nie znajdziemy tutaj żadnych sekwencji walki. Zamiast tego większość czasu spędzamy na unikaniu upiorów i rozwiązywaniu zagadek. Przetrwanie ułatwiają nam gadżety, takie jak smartfon czy kamera cyfrowa. Urządzenia te często umożliwiają dostrzeżenie rzeczy niewidocznych dla ludzkiego oka.

Autorzy zadbali o dużą różnorodność zagadek. Wszystkie łamigłówki są logiczne i wymagają kreatywnego myślenia. Poza głównym wątkiem fabularnym w grze umieszczono również sporo opcjonalnych misji pobocznych, które opowiadają odrębne historie. Dodatkową atrakcją jest ścisła integracja z serwisami społecznościowymi, pozwalająca graczom na publikowanie najciekawszych zdjęć i filmików z duchami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe DreadOut

18+

Wymagania sprzętowe DreadOut

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 550 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8 64-bit
DreadOut – wypuszczono demo indonezyjskiego horroru, projekt szuka wsparcia na Indiegogo
DreadOut – wypuszczono demo indonezyjskiego horroru, projekt szuka wsparcia na Indiegogo

wiadomość7 kwietnia 2013

Studio Digital Happiness szuka wsparcia dla horroru DreadOut na crowdfundingowym serwisie Indiegogo. Gra oparta będzie starych legendach indonezyjskich i pozwoli na wcielenie się w licealistkę, która uzbrojona w telefon i kamerę video będzie musiała przeżyć w miasteczku opanowanym przez upiory.