Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Drake & Josh: Talent Showdown (NDS)

Drake & Josh: Talent Showdown NDS

Zabawna zręcznościówka, oparta na popularnym serialu komediowym, emitowanym przez stację Nickelodeon. Pomagamy tytułowym postaciom w odniesieniu zwycięstwa w konkursie młodych talentów.

Przygodowe | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Drake & Josh: Talent Showdown (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

30lipca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drake & Josh: Talent Showdown jest stosunkowo prostą w obsłudze grą akcji. Produkt ten w bardzo wyraźny sposób nawiązuje oczywiście do popularnego serialu komediowego, emitowanego przez stację Nickelodeon. Podobnie jak w telewizyjnej produkcji, mamy okazję ku temu żeby poznać perypetie dwójki braci – Drake’a oraz Josha. Trzecią grywalną postacią jest Megan Parker. W trakcie zabawy spotykamy także wielu innych, znanych z serialu bohaterów. Odwiedzamy ponadto podobne miejsca, ze szczególnym uwzględnieniem liceum w Belleview.

Fabuła opisywanej zręcznościówki nawiązuje do organizowanego w mieście konkursu młodych talentów, w którym to główni bohaterowie gry mają oczywiście zamiar wziąć udział. Drake ma w planach występ z użyciem gitary. Josh przygotowuje z kolei krótki pokaz magicznych sztuczek. Główni bohaterowie gry muszą jednocześnie mieć na uwadze osiłka Travisa oraz podległe mu osoby. Planuje on bowiem wyeliminować z zawodów wszystkich pozostałych uczestników, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo.

Właściwa rozgrywka opiera się między innymi na konieczności swobodnej eksploracji okolicy i wykonywaniu prostych zadań. Przeważnie dotyczą one przemieszczania się pomiędzy różnymi punktami na mapie. Równolegle musimy unikać wspomnianych już wcześniej bandziorów. Jeżeli zostaniem złapani, musimy się oswobodzić. Producent przewidział też możliwość atakowania przeciwników, wykorzystując arsenał zabawnie wyglądających przedmiotów. Są to między innymi pistolety na wodę, magiczne eliksiry, czy gaśnice.

Mini-gra Drake’a przypomina bardzo uproszczoną wersję kultowego Guitar Hero. Musimy wybierać odpowiednie struny, dopasowując całość do wyświetlanych na ekranie wskazówek. Zabawa ta wymaga używania zarówno krzyżaka, jak i ekranu dotykowego. Jeśli zaś chodzi o Josha, nasza rola ogranicza się właściwie wyłącznie do malowania na ekranie określonych wzorów (z użyciem stylusa). Nagradzani jesteśmy nie tylko ciekawymi sztuczkami, ale również dodatkowymi power-up’ami, które można wykorzystać. Oprawa wizualna Drake & Josh: Talent Showdown prezentuje stosunkowo przeciętny poziom wykonania. Akcję przeważnie obserwujemy z lotu ptaka. Jedynym wyjątkiem są wspomniane wyżej mini-gry, rozgrywane na zupełnie oddzielnych ekranach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Drake & Josh: Talent Showdown

Wymagania wiekowe Drake & Josh: Talent Showdown

odpowiednia dla każdego wieku