Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Drains (PC)
OkładkaDrains (PC)

Drains PC

Drains to side-scrollowa platformówka w starym stylu. Zadaniem gracza jest odnaleźć i otworzyć sześć ukrytych odpływów, by w ten sposób uratować świat przed zalewającymi go wodami oceanu.

Zręcznościowe | platformówki | indie | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drains Premiera PC

5maja2011

producent: Pathea Games wydawca: Pathea Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Drains

Trine 2

The Lost Vikings

Teslagrad

Drains to side-scrollowa, platformowa gra akcji w starym stylu, stworzona przez niezależne studio Pathea Games. Rozgrywka oparta jest na tzw. korytarzu, po którym gracz może swobodnie poruszać się w każdym kierunku.

Dawno temu pewien wódz zwany „Królem Mórz” poprowadził swą ogromną armię do zwycięstwa, podbijając podwodny świat. Przy okazji jednak zamknął sześć ukrytych odpływów sprawiając, iż wody oceanów zaczęły się podnosić, zalewając cały znany nam świat. Nie mając gdzie się podziać, ludzie zaczęli z wolna tracić nadzieję. Potrzebny był im ktoś, kto odważy się podjąć wyzwanie, wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż i odwrócić losy świata. W rolę tego śmiałka wcielamy się właśnie my, gracze.

Aby osiągnąć cel przyjdzie nam przemierzyć podwodny świat, pełen niesamowitych widoków i intrygujących dźwięków. Przed nami do pokonania dziesięć różnych lokacji, każda podzielona na trzy akty, oraz ponad 20 rodzajów różnych przeciwników i bossów. Co ciekawe, każdy z nich posługuje się swoim unikalnym stylem ataku i specyficznymi umiejętnościami. Aby zwyciężyć będziemy więc musieli dostosowywać się do sytuacji i taktyki wroga. Jak twierdzą autorzy, z Drains czeka nas ponad 15 godzin rozrywki.

Oprócz aspektu czysto zręcznościowego, gra wprowadza też niewielki element RPG. Wraz z postępami w zabawie podnosimy również poziom doświadczenia naszego bohatera, co z kolei pozwala na stosowanie coraz potężniejszych i skuteczniejszych ataków. Umiejętności bojowe możemy również podnosić korzystając z szeregu usprawnień, zakupionych w sklepie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Drains: Odpowiednia dla każdego wieku.

Drains Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce GT 240 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/7