Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero's Bonds (AND)
OkładkaDragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero's Bonds (AND)

Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero's Bonds

Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero’s Bonds to japońska gra RPG akcji, oparta na mandze pod tytułem Dragon Quest: The Adventure of Dai. Produkcja zawiera dwa tryby fabularne. Podczas gdy pierwszy podąża za wydarzeniami z pierwowzoru, drugi zabiera nas do nowego świata.

RPG | TPP | fantasy | manga i anime | kooperacja | RPG akcji | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero's Bonds Premiera

28wrz2021za 3dni

AND iOS

Gry podobne do Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero's Bonds

Tales of Luminaria

Trials of Mana

Chrono Trigger

Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero’s Bonds jest japońską grą RPG akcji, opartą na mandze zatytułowanej Dragon Quest: The Adventure of Dai. Produkcja została opracowana przez studio DeNA, a jej wydaniem zajęła się sprawująca pieczę nad marką firma Square Enix.

Fabuła

Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero’s Bonds zawiera dwa tryby fabularne. W pierwszym z nich, zatytułowanym Dragon Tracks, wcielamy się w wojownika imieniem Dai i bierzemy udział w wydarzeniach przedstawionych w mandze. Wypełniając obietnicę daną swemu mentorowi, protagonista stawia czoła złowrogiemu Hadlarowi oraz jego poplecznikom. Drugi tryb, czyli Bonding Journey, pozwala nam wcielić się w nową postać, w której skórze trafiamy do tajemniczego świata Milladosia. Nad opowiedzianą w nim historią czuwał autor pierwowzoru – Riku Sanjo.

Mechanika

W Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero’s Bonds wcielamy się w dwie postacie. Podczas gdy głównym bohaterem trybu Dragon Tracks jest tytułowy wojownik imieniem Dai, w Bonding Journey rolę pierwszoplanową odgrywa nasza własna postać – The Luminary Leader. Gra pozwala nam dostosować jej wygląd do indywidualnych preferencji, a także zdecydować o jej profesji; możemy wcielić się w wojownika, mistrza sztuk walki oraz maga.

Motorem gry są wykonywane przez nas zadania. Serce rozgrywki stanowią dynamiczne starcia z przeciwnikami, w których kluczem do sukcesu jest umiejętne korzystanie z różnorodnych ataków i robienie właściwego użytku mocy „przełamania” (ang. „Break”); aktywowana we właściwym momencie, potrafi ona odmienić los niejednej potyczki. Niezaprawieni w bojach gracze mogą skorzystać z możliwości automatycznego rozstrzygania kolejnych bitew.

W bataliach bierze udział bohater oraz dwójka jego towarzyszy, wśród których prym wiodą postacie znane z mangowego pierwowzoru, jak Popp, Maam czy Leona. Im dłużej podróżujemy z danym towarzyszem, tym silniejsza jest nasza przyjaźń, dzięki czemu z czasem zyskujemy dostęp do specjalnych scen. Ci, którzy nie pojawiają się tu we własnej osobie, są obecni w postaci tak zwanych Kryształów duszy (ang. Soul Crystals) – specjalnych przedmiotów zapewniających rozmaite bonusy do statystyk dzierżących je postaci, a także dających im różnorodne umiejętności specjalne.

W miarę postępów zdobywamy coraz lepsze wyposażenie i ulepszamy już posiadane; dotyczy to zarówno broni, jak i pancerzy. Poza tym z czasem zyskujemy coraz potężniejsze umiejętności, co pozwala nam stawiać czoła silniejszym przeciwnikom.

Tryby gry

W Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero’s Bonds można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy dla maksymalnie trzech osób.

Kwestie techniczne

Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero’s Bonds posiada barwną grafikę utrzymaną w mangowej stylistyce znanej z pierwowzoru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-3  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Dragon Quest: The Adventure of Dai - A Hero's Bonds: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS