Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Dragon: Marked for Death (Switch)

Dragon: Marked for Death Switch

Osadzone w realiach fantasy RPG akcji, za którego powstaniem stoją doświadczeni deweloperzy ze studia Inti Creates. Dragon: Marked for Death przenosi nas do mrocznego świata, który przemierzamy w skórze jednego z czterech bohaterów określanych mianem "Dragonkin".

RPG | fantasy | platformówki | 2D | na 2 osoby | kooperacja | side-scroll | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Dragon: Marked for Death (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

31stycznia2019

31stycznia2019

Nintendo eShop

Dragon: Marked for Death jest grą RPG akcji, stworzoną z myślą o platformie Switch. Za jej opracowaniem stoi zespół Inti Creates, którego większość stanowią deweloperzy, jacy wcześniej pracowali między innymi nad kultową serią Mega Man.

Fabuła

Dragon: Marked for Death przenosi graczy do fantastycznego, mrocznego świata, który przemierzają, wcielając się w jednego z czterech bohaterów określanych mianem „Dragonkin”. Dzięki paktowi, jaki protagoniści zawarli ze smokami, zyskali oni specjalne zdolności zapewniające im przewagę w starciach z potworami nękającymi tę krainę.

Mechanika

W wydanym na platformie Switch Dragon: Marked for Death gracze otrzymują do dyspozycji czwrókę herosów – mowa o Księżniczce siejącej postrach w szeregach wrogów, Wojowniku przyjmującym na siebie ciosy zadawane przez przeciwników, Shinobim skoncentrowanym nie tylko na defensywie, ale i na wyprowadzaniu oponentów w pole, a także o Wiedźmie radzącej sobie zarówno z leczeniem sojuszników, jak i z atakowaniem adwersarzy.

W trakcie zabawy akcję obserwujemy z boku, natomiast rozgrywka polega na przemierzaniu zróznicowanych lokacji rozciągających się na ponad czterysta ekranów, wykonywaniu zadań fabularnych oraz misji pobocznych czy wreszcie na walce w czasie rzeczywistym z zastępami mniejszych lub większych przeciwników; wśród oponentów, jacy stają nam na drodze, prym wiodą bossowie znacznie przewyższający pod względem rozmiarów większość aren obecnych w grze. W związku z powyższym oraz ze względu na fakt, że szeregowi nieprzyjaciele zazwyczają atakują w grupach, kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie potencjału bojowego każdej z oddanych w nasze ręce postaci.

Tryby gry

W Dragon: Marked for Death można z powodzeniem grać w pojedynkę – tytuł pozwala jednak na zabawę w towarzystwie maksymalnie trójki innych graczy, przez Internet lub na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Dragon: Marked for Death powstawało pierwotnie z myślą o konsoli Nintendo 3DS, przez co twórcy postawili na prostą, pixelartową stylistykę. Po jakimś czasie podjęto decyzję o przeniesieniu całego projektu na platformę Switch – niemniej, nawet pomimo znacznie większych możliwości nowego sprzętu giganta z Kioto, deweloperzy zdecydowali się na pozostanie przy oprawie graficznej nawiązującej do 16-bitowych klasyków gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon: Marked for Death

Klasyfikacja PEGI Dragon: Marked for Death

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.