Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Dragon Front (PC)
OkładkaDragon Front (PC)

Dragon Front PC

Opracowana przez studio High Voltage Software kolekcjonerska gra karciana, łącząca tradycyjne klimaty fantasy z estetyką dieselpunka. Gra Dragon Front pozbawiona jest warstwy fabularnej, a rozgrywka koncentruje się tu przede wszystkim na toczeniu kolejnych pojedynków.

Logiczne | fantasy | turowe | karciane | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Front Premiera PC

20listopada2016

producent: High Voltage Software wydawca: High Voltage Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dragon Front

Hearthstone

The Past Within

We Were Here Forever

Dragon Front to osadzona w klimatach łączących tradycyjne fantasy z estetyką dieselpunk kolekcjonerska gra karciana, dostępna platformę PC z zestawem rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Tytuł powstał we współpracy firmy Oculus ze studiem High Voltage Software, mającym na swoim koncie prace przy pecetowych i konsolowych konwersjach takich gier jak Mortal Kombat X, Mortal Kombat, Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition, Saints Row IV: Re-Elected czy Plants vs. Zombies 2.

Mechanika

Gra Dragon Front pozbawiona jest rozbudowanej warstwy fabularnej, a rozgrywka koncentruje się przede wszystkim na toczeniu kolejnych pojedynków. Potyczki odbywają się na planszy o rozmiarze 4 na 4 pola, a ich zasady mogą budzić skojarzenia z grą Dejarik, znaną z czwartego epizodu Gwiezdnych Wojen. Do dyspozycji graczy oddano cztery unikalne frakcje o odmiennych atrybutach oraz nieco innej mechanice i strategii walki. W grze znajdziemy też ponad setkę czarów ofensywnych i defensywnych oraz blisko 300 zróżnicowanych postaci, wśród których znalazły się rozmaite bojowe kreatury, a także potężni bohaterowie, których przyzwanie w trakcie rozgrywki odwrócić może losy niejednej bitwy.

Tryby gry

Dragon Front koncentruje się na potyczkach z żywymi przeciwnikami, toczonych za pośrednictwem sieci. Dobór graczy odbywa się na podstawie ich aktualnego poziomu doświadczenia, a całości towarzyszą oczywiście rozbudowane sieciowe rankingi.

Kwestie techniczne

Wydany na PC z Oculus Riftem Dragon Front to jedna z pierwszych gier karcianych, stworzonych z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej i wyróżnia się wysokim poziomem immersji oraz możliwością zagłębienia się w świat gry, w sposób nieosiągalny dla tradycyjnych produkcji z tego gatunku. Całą akcję obserwujemy oczywiście z perspektywy pierwszoosobowej, mając możliwość obracania się o pełne 360 stopni i oglądania przebiegu bitwy pod dowolnie wybranym kątem. Na szczególną uwagę zasługują także same karty, które nie są tylko płaskimi kartonikami, ale w pełni trójwymiarowymi skrzynkami z zamkniętymi wewnątrz postaciami.

Ostatnia modyfikacja 3 marca 2016

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Dragon Front: Odpowiednia dla każdego wieku.