Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Dragon Blade: Wrath of Fire (Wii)

Dragon Blade: Wrath of Fire Wii

Dragon Blade: Wrath of Fire to utrzymana w klimacie fantasy gra akcji, stworzona wyłącznie z myślą o Nintendo Wii. Jej opracowaniem zajęło się studio developerskie Land Ho!, wsparte przez Richarda A. Knaaka – amerykańskiego pisarza dobrze znanego miłośnikom powieści fantasy.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Dragon Blade: Wrath of Fire (Wii)

producent: LAND HO!

wydawca: D3 Publisher

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

25września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Blade: Wrath of Fire to utrzymana w klimacie fantasy gra akcji, stworzona wyłącznie z myślą o Nintendo Wii. Jej opracowaniem zajęło się studio developerskie Land Ho!, wsparte przez Richarda A. Knaaka – amerykańskiego pisarza dobrze znanego miłośnikom powieści fantasy. Dragon Blade: Wrath of Fire jest grą akcji z gatunku slasherów. Postać obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a naszym zadaniem jest walka z dużymi grupami przeciwników. Używamy do tego celu miecza, wykonując nim wiele ciosów i łącząc je w kombosy.

Tytułowe smocze ostrze daje głównemu bohaterowi niezwykłe umiejętności – używa go bowiem nie tylko jako miecza do walki z dziesiątkami wrogów, ale dzięki niemu włada również pewnymi smoczymi mocami i w razie potrzeby potrafi wytworzyć skrzydła albo potężne łapy. Sterowanie z użyciem wykrywającego ruch w przestrzeni kontrolera konsoli Wii jest proste i intuicyjne – bez wielogodzinnej nauki można wziąć go do ręki i po prostu zacząć walkę, pamiętając o tym, że ruchy wykonywane w rzeczywistości, będą przenoszone na czynności naszej postaci. Druga ręka nie pozostaje bezczynna w trakcie rozgrywki, ponieważ za pomocą trzymanego w niej nunchuka kontrolujemy smocze moce.

Autorzy przygotowali sześć krain, różniących się od siebie, wyglądem otoczenia – trafimy zarówno na skutą lodem przestrzeń, jak i do podziemnych lochów. Za stronę fabularną Dragon Blade: Wrath of Fire odpowiada Richard A. Knaak – autor książek z serii Dragonlance oraz kilku powieści inspirowanych grami komputerowymi, w tym Diablo i Warcraft. Pokonując kolejne etapy, poznajemy historię poszczególnych kawałków ostrza oraz walki głównego bohatera ze smokami, których dusze zamknięte zostały we fragmentach miecza. Wraz z rozwojem fabuły uzyskujemy dostęp do nowych mocy i ulepszeń broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dragon Blade: Wrath of Fire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
D3 zapowiada Dragon Blade: Wrath of Fire w wersji na Wii
D3 zapowiada Dragon Blade: Wrath of Fire w wersji na Wii

wiadomość22 czerwca 2007

Firma D3 zaprezentowała pierwsze informacje na temat nowej pozycji, która znalazła się w jej planie wydawniczym. To Dragon Blade: Wrath of Fire – utrzymana w klimacie fantasy gra akcji, tworzona wyłącznie z myślą o Nintendo Wii.