Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiNDS
Okładka Draglade (NDS)

Draglade NDS

Dwuwymiarowa bijatyka, zawierająca także elementy typowe dla gier muzycznych. Próbujemy zdobyć tytuł mistrza sportu walki o nazwie Grapping, uczestnicząc tym samym w dużej ilości pojedynków.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Draglade (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

1grudnia2007

Draglade jest dość innowacyjnym produktem, łączącym w sobie elementy klasycznych dwuwymiarowych bijatyk oraz gier... muzyczno-tanecznych. To nietypowe połączenie może początkowo dziwić, choć warto w tym miejscu zaznaczyć, iż gra początkowo projektowana była z myślą o japońskim odbiorcy. Dopiero po pewnym czasie zdecydowano się na przygotowanie pełnoprawnej anglojęzycznej wersji. Wydaniem tego produktu zajął się koncern Atlus, znany również dzięki takim grom jak Ontamarama, czy Izuna: Legend of the Unemployed Ninja. Jedyną platformą docelową dla Draglade’a jest konsola Nintendo DS.

Akcja opisywanej zręcznościówki rozgrywa się w fikcyjnej krainie, w której naukowcom udało się opracować sposób przetwarzania materii na energię. Dalsze badania pozwoliły ponadto na przygotowanie specyficznych broni o nazwie Glade. Przedmioty te w wyniku uderzeń wytwarzają dodatkowo wyraźnie słyszalne dźwięki. To z kolei doprowadziło do powstania zupełnie nowego sportu walki o nazwie Grapping. Jak można się łatwo domyślić, wcielamy się w postać jednego z przedstawicieli tej zupełnie nowej dyscypliny. Mowa tu o czterech osobach. Możemy przejąć kontrolę nad Hibito, Guyem, Kylem lub Daichim.

Draglade nie odbiega zbytnio od schematów wyznaczonych przez inne dwuwymiarowe bijatyki. Bierzemy więc udział w dużej ilości walk, wykonując różnorakie typy uderzeń. Kolejne ciosy możemy oczywiście łączyć ze sobą w zdecydowanie potężniejsze combosy. Istotną rolę odgrywa także pozyskiwanie oraz aktywne wykorzystywanie nowych technik walki. Wiele z tych rzeczy w miarę rozwoju zabawy trzeba sobie dopiero odblokowywać. To samo tyczy się lepszych atrybutów postaci, nowych broni, czy też ukrytych bohaterów. Przewidziano także możliwość handlowania umiejętnościami z innymi graczami, czy też opcję łączenia różnych technik walki.

Bawić możemy się w pojedynkę lub z innymi graczami. W tym drugim przypadku zawodnicy mogą przystąpić do kooperacji, choć ciekawiej przedstawia się tryb, gdzie starają się wzajemnie zwalczać, tak aby docelowo dotrzeć do finałów i zdobyć tytuł mistrza Grappingu. Oprawa wizualna Draglade prezentuje się stosunkowo przeciętnie. Akcja obserwowana jest z boku. Górny ekran służy do wyświetlania podglądu na aktualną lokację. Na dolnym pojawiają się natomiast różne opcje czy dodatkowe statystyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Klasyfikacja PEGI Draglade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.