Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2
Okładka Downtown Run (PC)
OkładkaDowntown Run (PC)

Downtown Run

Dynamiczna gra wyścigowa stworzona przez Ubisoft Studios. Produkcja bazuje raczej na rozgrywce w stylu arcade, niż symulacji. Do naszej dyspozycji oddano szereg markowych aut, chociażby takich jak Audi TT czy Ford Mustang.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Downtown Run Premiera

28mar2003

PC PS2

Downtown Run to bardzo dynamiczne wirtualne wyścigi samochodowe, którymi mogą cieszyć się właściciele komputerów osobistych klasy PC i konsol Sony PlayStation 2. Niniejszą pozycję przygotowała korporacja Ubisoft Entertainment, znana z wysokiej jakości produktów elektroniczno-rozrywkowych pokroju Tom Clancy’s Splinter Cell i Prince of Persia: The Sands of Time.

Dzięki staraniom developerów możemy zasiąść za kierownicą jednego z czternastu licencjonowanych czterokołowców, wśród których znajduje się m.in. Ford Mustang SVT Coupe, Mitsubishi Lancer Evolution VII, Audi TT, Volkswagen New Beetle i MG ZT 500. Każda dwuosiowa maszyna nie tylko posiada zgodny z rzeczywistością wygląd zewnętrzny, ale również prawdziwe parametry mechaniczne, determinujące zachowanie się auta na drodze. Jednakże omawianą grę stworzono według zręcznościowej konwencji, dlatego też sterowanie samochodami nie ma zbyt wiele wspólnego z profesjonalną symulacją.

Ponad dwadzieścia zaimplementowanych tras umiejscowiono w autentycznych miastach z różnych zakątków globu ziemskiego. Możemy więc przejechać się obok słynnego rzymskiego Koloseum, przemknąć pomiędzy nowojorskimi drapaczami chmur, a nawet zobaczyć z bliska czerwony kremlowski mur w stolicy Rosji. Podczas przemierzania poszczególnych odcinków wyścigowych w ramach ośmiu odmiennych trybów rozgrywki rywalizujemy oczywiście z przeciwnikami, w czym wydatnie pomagają rozmaite gadżety ofensywne i defensywne, zbierane po drodze. Efektowne prowadzenie owocuje przyznawaniem specjalnych punktów prestiżu, które wykorzystuje się do ulepszania pojazdu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 250 głosów czytelników.

Downtown Run cena w dniu premiery: 49 PLN

Klasyfikacja PEGI Downtown Run

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Downtown Run Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 1 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • kierownica
PC
PS2