Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Doritos Dash of Destruction (X360)

Doritos Dash of Destruction X360

Należąca do grupy tzw. advergames, zwariowana gra zręcznościowa przygotowana na konkurs promocyjny sponsorowany przez markę Doritos. W grze wcielamy się w rolę kierowcy ciężarówki dostawczej, lub polującego na niego groźnego T-Rexa.

Zręcznościowe | top-down | indie | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Doritos Dash of Destruction (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

17grudnia2008

Zwariowana darmowa gra zręcznościowa, autorstwa niezależnego studia NinjaBee, znanego głównie za sprawą sympatycznej gry familijnej A Kingdom for Keflings. W Dash of Destruction wcielamy się w kierowcę ciężarówki dostawczej Doritos, lub… polującego na niego dinozaura. Produkcja należąca do kategorii tzw. advergames (czyli gier tworzonych w celach promocyjnych), została przygotowana specjalnie na sponsorowany przez markę Doritos konkurs Unlock Xbox.

Zabawę rozpoczynamy jako groźny tyranozaur, którego głównym celem jest polowanie na ciężarówki z zaopatrzeniem, które poruszają się po ulicach miasta. Przy okazji nieobliczalny zwierzak dokonuje pokaźnych zniszczeń w całej okolicy, rozdeptując domy bądź strącając ogonem drzewa i mniejsze zabudowania. W miarę postępów w grze, nasz dinozaur zyskuje unikalne ulepszenia jak np. metalowe nogi, skutkujące zwiększeniem siły rażenia i szybkości gada. Po ukończeniu 6 poziomów, o wzrastającym stopniu trudności możemy kontynuować zabawę jako kierowca.

Siadając za kierownicą ciężarówki, musimy z jednej strony zatroszczyć się o sprawne dostarczenie towaru, uważając jednocześnie na polującego w okolicy rozzłoszczonego dinozaura. Również i w tym trybie, po każdym ukończonym levelu możemy wzbogacić nasz samochód np. o nowe opony czy spojlery. Poprawią one znacząco zwrotność i szybkość ciężarówki, czyniąc z niej znacznie trudniejszy cel dla potwora.

Dash of Destruction pozwala na zabawę w pojedynkę, bądź lokalny multiplayer dla maksymalnie 3 osób. Jeden z graczy kontroluje dinozaura, dwóch pozostałych siada za kierownicami ciężarówek – a wygrywa ten kto pierwszy szczęśliwie dostarczy ładunek do celu. Dla zachowania równowagi tyranozaur, który pożre ciężarówkę zamienia się w jej kierowcę, zaś gracz pożarty staje się polującym T-Rexem. Akcja gry ukazana jest w klasycznym widoku z góry, co ułatwia orientację zwłaszcza podczas zabawy wieloosobowej.

Z uwagi na ograniczenia licencyjne, gra została wycofana z dystrybucji w usłudze Xbox Live niespełna półtora roku po jej premierze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 3  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Cena gry w dniu premiery: darmowa

Gry podobne do Doritos Dash of Destruction

Wymagania wiekowe Doritos Dash of Destruction

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Doritos Dash of Destruction

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live