Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Doritos Crash Course (X360)

Doritos Crash Course X360

Darmowa gra zręcznościowa, w której awatary ścigają się ze sobą po rozmaitych trasach, usłanych przeróżnymi przeszkodami. W produkcji liczy się sprawne wykorzystywanie umiejętności podopiecznego i dobre poznanie danego układu.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Doritos Crash Course (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

8grudnia2010

Doritos Crash Course to produkcja stworzona w ramach konkursu Unlock Xbox sponsorowanego przez firmę Doritos. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Wanako, które zostało wykupione przez firmę Behaviour Interactive i przemianowane na Behaviour Santiago.

W grze bierzemy udział w zawodach rozgrywanych w różnych krajach świata. Tytuł nie posiada żadnych odgórnych założeń, a jedynym celem zabawy jest wygrywanie kolejnych wyścigów, w których należy wykazać się refleksem.

Doritos Crash Course pozwala pokierować awatarem gracza, który biega po specjalnie przygotowanych torach przeszkód. Podopieczny posiada niewielki wachlarz ruchów. Potrafi biec, trochę przyśpieszać (należy uważać, gdyż może się przewrócić podczas sprintu), a także skakać i chwytać się zwisających lin. Należy odpowiednio wykorzystywać wszystkie te umiejętności, by osiągać jak najlepsze rezultaty.

Twórcy do dyspozycji graczy oddali 15 tras, podzielonych na 3 obszary, do których zalicza się Europa, Stany Zjednoczone i Japonia. Różnią one nie tylko wyglądem, ale także zastosowanymi pułapkami i stopniem trudności, gdyż im dalej zagłębiamy się w rozgrywkę, tym staje się ona trudniejsza. Gra jednak jest bardzo przyjazna dla każdego. Poszczególne zawody da się zaliczyć bez większych problemów, te pojawiają się dopiero, gdy chce się zdobyć złoty medal. W takim wypadku należy nauczyć się trasy na pamięć, by móc wykonywać poszczególne czynności bez utraty cennych sekund.

Doritos Crash Course umożliwia zabawę jednej osobie, jak i maksymalnie czterem graczom, którzy rywalizować mogą na jednym ekranie, bądź też przez Internet.

Gra została wykonana metodą 2,5D, czyli postacie i otoczenie są trójwymiarowe, ale rozgrywka odbywa się w dwóch wymiarach. Produkcja nie wybija się w kwestii oprawy graficznej niczym spośród reszty konkurencji. Jest wykonana poprawnie i nic poza tym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Doritos Crash Course

Wymagania wiekowe Doritos Crash Course

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Doritos Crash Course

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live