Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dominions 3: The Awakening (PC)
OkładkaDominions 3: The Awakening (PC)

Dominions 3: The Awakening PC

Trzecia część słynnej strategii turowej, osadzonej w klimatach fantasy. Gracz po raz kolejny wciela się w postać jednego z lokalnych bóstw i wysyła do walki ogromne armie. Dominions III nastawiony jest głównie na rozgrywkę multiplayer.

Strategiczne | fantasy | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dominions 3: The Awakening Premiera PC

2października2006

producent: Illwinter Game wydawca: Shrapnel Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dominions III to trzecia część słynnej strategii turowej, zapoczątkowanej w 2001 roku. Podobnie jak wcześniej, mamy do czynienia z tytułem osadzonym w klimatach fantasy. Producenci omawianej gry nie wprowadzili żadnych rewolucyjnych zmian do mechaniki rozgrywki. Trzecia odsłona Dominions rozwija natomiast niektóre pomysły z wcześniejszych edycji programu. Za produkcję omawianej strategii po raz kolejny odpowiedzialne jest studio Illwinter Design.

Wątek fabularny trzeciej części Dominions w bezpośredni sposób nawiązuje do motywów zaprezentowanych w poprzedniej odsłonie cyklu, czyli The Asension Wars. Gracz, podobnie jak wcześniej, wciela się w jednego z bogów zaprezentowanego przez producentów świata gry. Stojące przed nami wyzwanie jest dość oczywiste – musimy stać się jedynym władcą zamieszkiwanego uniwersum. Aby osiągnąć ten cel należy tworzyć i rozbudowywać armie, tak aby mogły one brać udział w starciach z oddziałami wystawianymi przez wrogo nastawione bóstwa. Podobnie jak wcześniej, zabawa w dużym stopniu nastawiona jest na rozgrywkę sieciową. Dominions III posiada też jednak tryb singleplayer.

Usprawnienia trzeciej części słynnej sagi objęły przede wszystkim dostępne nacje. Do rodów znanych z poprzednich odsłon programu, dołączyło kilka zupełnie nowych, dając łączną liczbę ponad 50 dostępnych. Autorzy gry zadbali oczywiście o to, aby poszczególne nacje w dość dużym stopniu się pomiędzy sobą różniły. Na uwagę zasługuje również uproszczony interfejs użytkownika, dzięki któremu gracz sprawniej może dowodzić posiadanymi oddziałami. Kluczowy punkt programu w dalszym ciągu stanowią starcia ogromnych wojsk (w grze występuje ponad 1500 różnych jednostek bojowych). Element ten został dodatkowo uatrakcyjniony, pojedynki rozgrywają się bowiem na losowo generowanych mapach.

Oprawa graficzna Dominions III nie doczekała się zbyt wielu nowych elementów. Należy jednak mieć na uwadze to, iż omawiana gra jest strategią turową, w znacznej mierze stawiającą na wysiłek umysłowy, a nie atrakcyjny wizualnie przebieg starć.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dominions 3: The Awakening: Odpowiednia dla każdego wieku.