Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeGBA
Okładka Dogz (GBA)

Dogz GBA

Dogz to kolejna edycja popularnej serii gier symulacyjnych. Istotą rozgrywki jest odpowiedzialny nadzór nad życiem wirtualnego psa, co być może doprowadzi do sprawdzenia się w roli takiego opiekuna w rzeczywistości.

Symulacje | o psach | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Dogz (GBA)

producent: MTO

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

17listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dogz to kolejna edycja popularnej serii gier symulacyjnych, tym razem przeznaczona wyłącznie dla posiadaczy konsoli Game Boy Advance. Istotą rozgrywki jest odpowiedzialny nadzór nad życiem wirtualnego psa, co być może doprowadzi do sprawdzenia się w roli takiego opiekuna w rzeczywistości. Niemniej, tytuł ten ma przede wszystkim za zadanie dobrze bawić i wytworzyć nić przyjaźni między użytkownikiem, a jego podopiecznym.

Program pozwala wybrać pupila spośród blisko pięćdziesięciu dostępnych szczeniąt, podzielonych na osiemnaście ras. Co nie powinno dziwić, każdy z nich różni się wielkością, czy też sierścią, czyli mówiąc ogólnie prezencją, tak więc niezależnie od posiadanego gustu, z pewnością wszyscy odnajdą tu wymarzonego towarzysza. Wówczas pozostaje już tylko nadanie czworonogowi odpowiedniego imienia i przystąpienie do zabawy.

Dogz to jednak symulator i samą rozrywką zwierzaka się nie wychowa, poza tym ma on przecież własne potrzeby. Taką najbardziej klarowną koniecznością jest rzecz jasna jego karmienie. Równie ważne jest zapewnienie warunków do prawidłowego rozwoju poprzez dbanie o higienę, miejsce spoczynku oraz nagradzanie ulubieńca za prawidłowo wykonane polecenia. Jeżeli z powodzeniem wywiązujemy się ze wszystkich obowiązków, pies z czasem odwdzięcza się bezkresną miłością i wiernością w stosunku do właściciela. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnej tresury, czyli przykładowej reakcji na komendę natychmiastowego położenia się na podłodze.

Dzięki bezpośredniemu połączeniu dwóch konsol, każdy z użytkowników dostaje możliwość pójścia na spacer z psem, przy okazji zahaczając o dom sąsiada. Dogz oferuje ponadto trzy mini-gry (Run Puppy Run!, Puppy Reversi, Puppy Quiz) oraz opcję zapisania własnych wyników z funkcją ich odczytania w dowolnym momencie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Gry podobne do Dogz

Klasyfikacja PEGI Dogz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dogz

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Więcej wirtualnych zwierzaków od Ubisoft

wiadomość8 sierpnia 2006

Ubisoft zachęcone sukcesem serii Petz (Dogz i Catz) postanowiło rozszerzyć ją o nowe gry. Dzięki nim gracze będą mogli opiekować się wirtualnymi zwierzakami, nie tylko psami i kotami, ale również chomikami a nawet końmi.

Catz - w kwietniu sprawdzimy, czy małe kotki zawsze spadają na cztery łapy

wiadomość3 marca 2006

W zeszłym roku (dokładnie 1 grudnia) pracownicy firmy UbiSoft umożliwili posiadaczom konsoli GBA, będącym jednocześnie miłośnikami zwierząt, przetestowanie gry podobnej w swych założeniach do hitowej serii Nintendogs, wydanej na Nintendo DS. Tytuł wspomnianej gry brzmial Dogz, a ona sama została przychylnie przyjęta przez zachodnie media i graczy...

Psy opanowały GBA
Psy opanowały GBA

wiadomość18 listopada 2005

Popularne wirtualne zwierzaki trafiły wreszcie do rąk posiadaczy Game Boy Advance. Jak poinformował koncern Ubisoft, z dniem wczorajszym w amerykańskich sklepach znaleźć już można - przeznaczoną wyłącznie na wspomnianą platformę - grę Dogz. Cena za taką przyjemność, ustalona została na poziomie 29.99 dolarów. Polska premiera tego tytułu nie jest jeszcze znana.

Pieski małe dwa na ... GBA - zapowiedziano Dogz

wiadomość11 października 2005

Chyba nikt nie przypuszczał, iż wirtualne zajmowanie się cyfrowymi pupilami może zainteresować tylu posiadaczy konsoli DS - gra Nintendogs sprzedaje się dosłownie jak świeże bułeczki. Właściciele konsoli GBA mogli tylko z zazdrością przyglądać się swoim kolegom DeeSowcom, ale ta sytuacja niedługo się skończy. Firma Ubisoft postanowiła "podgryźć" Nintendo na jej własnym podwórku.