Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONESwitch
Okładka Doctor Who: The Edge of Reality (PC)
OkładkaDoctor Who: The Edge of Reality (PC)

Doctor Who: The Edge of Reality

Pierwszoosobowa gra przygodowa, która powstała na licencji znanego serialu BBC. Doctor Who: The Edge of Reality jest spin-offem Doctor Who: The Edge of Time, który nie został jednak stworzony z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości.

Przygodowe | FPP | science fiction | elementy logiczne | seriale TV | podróże w czasie | eksploracyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doctor Who: The Edge of Reality Premiera

14paź2021

PC PS4 XONE

25lis2021

Switch

Doctor Who: The Edge of Reality jest spin-offem przygodowej gry VR, zatytułowanej Doctor Who: The Edge of Time. Za stworzenie produkcji opartej na licencji Doctor Who, popularnego brytyjskiego serialu science fiction, odpowiada studio Just Add Water, znane chociażby z Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure. Wydawcą zaś jest firma Maze Theory, twórcy poprzedniej gry z serii.

Fabuła

Doctor Who: The Edge of Reality kontynuuje fabułę rozpoczętą w Doctor Who: The Edge of Time. Bohaterami gry są dwie inkarnacje tytułowego Doktora – trzynasta (Jodie Whittaker) i dziesiąta (David Tennant), którzy muszą odkryć rozpowszechniające się we wszechświecie zło i powstrzymać je przed zagładą uniwersum.

Mechanika

Doctor Who: The Edge of Reality rozwija pomysły znane z Doctor Who: The Edge of Time, ale sam gameplay został znacznie odmieniony i dostosowany do gry bez okularów wirtualnej rzeczywistości. Podczas przygody, którą obserwujemy z oczu bohaterów, eksplorujemy zupełnie nowe światy wypełnione logicznymi łamigłówkami i wyzwaniami.

W grze pojawiają się motywy i potwory znane zarówno z nowszych odcinków serialu BBC, jak i starszych epizodów, w których w główną rolę wcielał się David Tennant. W trakcie rozgrywki mierzymy się m.in. z Cybermenami, cyborgami istniejącymi w serialu od samych jego początków. W produkcji nie brakuje masy tzw. easter eggów dla największych fanów.

Kwestie techniczne

Gra Doctor Who: The Edge of Reality, w przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, nie została opracowana z myślą o urządzeniach VR. Tytułowym Doktorom głosu użyczyli odtwórcy ról w serialu, czyli Jodie Whittaker i David Tennant.

Tryb gry: single player  

Doctor Who: The Edge of Reality cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Doctor Who: The Edge of Reality: 12+

PC
Switch
PS4
XONE