Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXBOXGCN
Okładka Dinotopia: The Sunstone Odyssey (XBOX)

Dinotopia: The Sunstone Odyssey

Dynamiczna gra akcji, w której głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Przemierzamy świat zamieszkiwany zarówno przez ludzi, jak i dinozaury, wykonując przy tym wiele różnorakich zadań.

Przygodowe | TPP | książki | dinozaury | przygodowe gry akcji

Okładka Dinotopia: The Sunstone Odyssey (XBOX)

data premiery gry:

anulowana

GCN

29lip2003

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dinotopia: The Sunstone Odyssey to klasyczna gra akcji z silnie zaznaczonymi elementami przygodowymi, w której głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Vicious Cycle, które opracowało również takie tytuły jak Robotech: Invasion czy Spy vs. Spy. Opisywana produkcja ukazała się na Xbox’a oraz Gamecube’a. Obie wersje prezentują zbliżony poziom wykonania. Edycja przeznaczona na konsolę Microsoftu działa nieco płynniej, w niektórych miejscach może się również poszczycić lepiej przygotowanymi teksturami. Różnice są jednak minimalne.

Świat Dinotopii powinien być dobrze znany miłośnikom książek, gdyż to właśnie w taki sposób został zapoczątkowany. Z czasem jednak doczekał się wielu innych wydań, chociażby w postaci pełnoprawnego serialu telewizyjnego. W zaprezentowanym świecie ludzie i dinozaury żyją w pewnej harmonii. Co więcej, niektóre kreatury zdołały się nauczyć naszego języka. The Sunstone Odyssey zaczyna się jednak dość smutnym akcentem. Główny wątek fabularny opowiada historię pewnych bliźniąt – Jacob’a oraz Drake’a. Ich ojciec został pożarty przez tyranozaura, w wyniku czego drogi braci rozeszły się. Jacob dołączył do organizacji zajmującej się zwalczaniem zamieszkujących krainę stworów. W trakcie gry wcielamy się jednak w postać Drake’a. Pragnie on bowiem stać się jednym ze strażników Dinotopii, próbując tym samym nie doprowadzić do całkowitego wyginięcia zamieszkujących ją dinozaurów.

Właściwa rozgrywka zawiera przede wszystkim elementy klasycznej platformówki. Drake stacza widowiskowe pojedynki z przeciwnikami (mogą to być ludzie lub dinozaury), wykorzystując do tego celu broń białą, bądź też nieporównywalnie ciekawszą magię. Wachlarz dostępnych zachowań jest dość rozbudowany. Główny bohater może wykonywać różnorakie skoki, blokować wymierzane w jego stronę ciosy, przemieszczać się przy użyciu lian, czy też ogłuszać wybranych przeciwników, wykorzystując do tego celu specjalnie przygotowanych pieprz. Drake potrafi również korzystać z kilku dostępnych środków transportu. Najciekawiej prezentuje się w tym przypadku ogromny pterodaktyl, dzięki któremu można w łatwy i szybki sposób dotrzeć do wymaganej przez grę lokacji.

Dinotopia zawiera również elementy typowe dla klasycznych przygodówek. Drake w trakcie swej krucjaty odwiedza różnorakie wioski, zamieszkiwane przez postaci niezależne. Z osobami tymi można oczywiście prowadzić rozmowy. Co więcej, Drake niejednokrotnie pozyskuje w ten sposób dodatkowe wyzwania, wymagające najczęściej pozbycia się okolicznych potworów czy zdobycia ważnych przedmiotów. Każde z zadań jest odpowiednio nagradzane. Wizualnie gra wypada dość przeciętnie. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż The Sunstone Odyssey powstawał z myślą o pojedynczym graczu, nie zawiera więc żadnych trybów sieciowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Dinotopia: The Sunstone Odyssey

Klasyfikacja PEGI Dinotopia: The Sunstone Odyssey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dinotopia: The Sunstone Odyssey

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
GCN
XBOX