Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCGCN
Okładka Darkened Skye (PC)

Darkened Skye

Gra akcji posiadająca interesujący wątek przygodowy. Wcielamy się w postać kobiety-wojowniczki Skye i udajemy się na wyprawę, której celem jest odnalezienie magicznego talizmanu i przepędzenie panoszącego się zła.

Przygodowe | TPP | fantasy | przygodowe gry akcji

Okładka Darkened Skye (PC)

data premiery gry:

24paź2001

PC

12lis2002

GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Skittles: Darkened Skye to gra akcji posiadająca interesujący wątek przygodowy, w której zastosowano widok z perspektywy trzeciej osoby z ruchomą kamerą. Rzecz dzieje się w fantastycznej krainie pełnej magii i groźnych potworów, gdzie wcielamy się w postać kobiety-wojowniczki Skye. Została jej powierzona niesłychanie ważna misja, polegająca na odnalezieniu pięciu części starożytnego i niezwykle potężnego talizmanu, którego posiadacz może pokonać całe panoszące się po świecie zło. Podróżujemy po pięciu różnych światach, pełnych wrogo nastawionych stworzeń i potworów, a każdy z nich (światów) posiada dodatkowo cztery podsystemy poziomów.

Nasza postać ma cały wachlarz zdolności magicznych i umiejętność walki wręcz, wzrastających wraz z postępem akcji. Dostępny jest również, zgodnie z kanonami gatunku, cały arsenał broni i gadżetów, których wykorzystanie uczyni z nas jeszcze bardziej niebezpiecznego przeciwnika. Spora ilość czarów, jak ogniste kule i pioruny powinny zadowolić zwolenników rozwiązań magicznych. W drodze do odnalezienia części talizmanu, natkniemy się na wielu niebezpiecznych wrogów, zmuszających nas do bardzo częstego używania miecza, ciągłego doskonalenia technik walki oraz przyswojenia sobie tajników sztuk magicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 679 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Wymagania wiekowe Darkened Skye

12+

Wymagania sprzętowe Darkened Skye

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Darkened Skye - recenzja gry
Darkened Skye - recenzja gry

Recenzja 15 lipca 2002, 14:39

Jak wspominałem na początku, laska naszej Skye ma właściwości magiczne i daje nam możliwość rzucenia około dwudziestu czarów różniących się siłą rażenia i skutecznością. Trzeba przyznać, że czary są całkiem efektowne i robią pozytywne wrażenie wizualne. Wracając do samej postaci Skye, bardzo mi się podobało to, że nie jest ona bezmyślną komputerową postacią. Może walczy nieudolnie, ale ma swoją tożsamość. Ma poczucie humoru, wyraża swe racje, podczas rozmowy często się uśmiecha, a kiedy przez kilka chwil stoi nieruchomo, wyczynia różne dziwne sztuczki.

PC
GCN