Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Digimon World DS (NDS)
OkładkaDigimon World DS (NDS)

Digimon World DS NDS

Połączenie gry akcji oraz RPG-a. Wcielamy się w postać trenera Digimonów, zajmując się wyłapywaniem tytułowych stworków oraz wystawianiem ich do walk. Bawimy się w pojedynkę lub z udziałem innych graczy.

RPG | manga i anime | Digimon | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Digimon World DS Premiera NDS

7listopada2006

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Digimon World DS jest połączeniem gry akcji oraz japońskiego RPG-a. Opisywany produkt bazuje na tytułowej marce Digimon, pozwalając wchodzić w interakcje ze stworkami znanymi między innymi z animowanych bajek. Digimon World opracowano wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo DS.

W trakcie właściwej rozgrywki gracz wciela się w postać trenera Digimonów, przemierzając baśniową krainę i zajmując się wyłapywaniem tytułowych stworków. Świat gry zamieszkiwany jest przez ponad 250 różnych Digimonów, reprezentujących osiem głównych gatunków. Warto też dodać, że pojmanie niektórych istot wymaga wykazania się sprytem i spostrzegawczością.

Złapane Digimony przenoszone są do jednej z czterech różnych farm, gdzie sprawuje się nad nimi należytą opiekę, a także sukcesywnie podnosi ich umiejętności. Co ciekawe, producent przewidział też możliwość rozmnażania Digimonów w celu tworzenia unikalnych gatunków. Wiele uzależnione jest tu chęci oraz sprytu gracza.

Stworzone lub wytrenowane przez siebie Digimony wystawia się do serii walk, stając w szranki z innymi trenerami. Na potrzeby gry opracowano zaawansowany turowy system bitew. Uczestnicy pojedynku na zmianę wykonują więc swoje ruchy, przemieszczając Digimony po planszy do gry i wydając stworkom różnorakie polecenia. Pole bitwy podzielone jest na pięć zasadniczych obszarów.

Bardzo duży nacisk położono na multiplayerowy aspekt rozgrywki. Gracz może przede wszystkim łączyć swoje Digimony ze stworkami będącymi w posiadaniu innych osób. Pozwala to na tworzenie ciekawych hybryd. Gracze mogą także wymieniać się między sobą Digimonami oraz przystępować do bezpośrednich starć. Wygrywanie tych pojedynków pozwala na odblokowywanie rzadkich przedmiotów, które można następnie przekazywać podległym sobie istotom.

Oprawa wizualna Digimon World DS prezentuje zbliżony poziom wykonania do innych gier z tej serii. Właściwa akcja ukazywana jest na dolnym ekranie konsoli. Górny ekran służy zaś między innymi wyświetlaniu głównych współczynników dowodzonych Digimonów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Digimon World DS: Odpowiednia dla każdego wieku.