Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOPSV
Okładka Destiny of Spirits (PSV)

Destiny of Spirits PSV

Oryginalna mieszanka gry strategicznej, społecznościowej oraz RPG, która funkcjonuje w modelu free-to-play. Gracze kontrolują drużynę przyjaznych stworów/duchów i walczą z groźnymi monstrami. Kompanami możemy wymieniać się z osobami z całego świata.

Strategiczne | turowe | zagraj za darmo | elementy RPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Gra przestała działać 2 czerwca 2015

PlayStation Vita
Okładka Destiny of Spirits (PSV)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

25marca2014

premiera światowa

Gra Destiny of Spirits na PC przestała działać

2czerwca2015

Destiny of Spirits to oryginalna mieszanka strategii, RPG i gry społecznościowej, która została stworzona przez japońskie studio Q Entertainment. Doświadczeni twórcy pracowali nad takimi produkcjami jak Lumines czy Rez. Gra, która została po raz pierwszy zapowiedziana na targach E3 w 2013 roku, jest jedną z pierwszych prób zaimplementowania modelu free-to-play na PS Vicie. Deweloperzy kładą także ogromny nacisk na sieciową interakcje graczy z całego świata.

W Destiny of Spitits złe duchy chaosu powoli opanowują nasz świat. Tylko połączone siły graczy są w stanie obronić ziemię przez niebezpieczeństwem. Muszą oni zebrać własne drużyny przyjaznych duchów/stworów i z ich pomocą walczyć z zagrożeniem, które regularnie objawia się pod postacią potężnych monstrów. Naszych sojuszników zyskujemy przemieszczając się i podróżując w realnym świecie. Są oni przydzielani losowo, a ich rodzaj zależy od regionu w jakim się znajdujemy, twórcy wyróżnili trzy podstawowe – Azję, Europę oraz obie Ameryki. Jeżeli chcemy mieć np. sługę z innej części globu, musimy wymienić się lub wypożyczyć go od innego gracza. To czy uda nam się znaleźć nowego kompana zależy także od poziomu szczęścia, zmieniającego się każdego dnia. Codziennie możemy spodziewać się także innych losowych zdarzeń i modyfikatorów, wpływających na drużynę i ich siłę w walce. System walki oparty jest na systemie turowym. Wszystkie postacie posiadają zestawy statystyk, ataków i są także przydzielone do jednego z siedmiu żywiołów, które standardowo pozostają ze sobą w zależnościach odporności i wrażliwości na zadawane obrażenia.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Destiny of Spirits jest bardzo prosta. Duchy oraz monstra są jedynie lekko animowanymi ilustracjami, a jedyne „fajerwerki” wizualne przynoszą wizualizacje poszczególnych umiejętności i ataków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Destiny of Spirits

Klasyfikacja PEGI Destiny of Spirits

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wieści ze świata (Galactic Civilizations III, Battlefield Hardline, Destiny of Spirits) 27/03/15
Wieści ze świata (Galactic Civilizations III, Battlefield Hardline, Destiny of Spirits) 27/03/15

wiadomość27 marca 2015

Dziś piszemy m.in. o piątej fazie bety Galactic Civilizations, rozpoczęciu Battlefestu w Battlefield: Hardline oraz o poszukiwaniu twarzy dla NPC-ów w Homefront: The Revolution. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.