Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Destination: Treasure Island (PC)

Kurs: Wyspa Skarbów PC

Destination: Treasure Island

Destination: Treasure Island francuskiego studia Kheops Studio (twórcy miedzy innymi The Secret of the Lost Cavern i The Secrets of da Vinci), to kolejna przygodówka zrealizowana w stylu point & click.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Destination: Treasure Island (PC)

producent: Kheops Studio

wydawca: Nobilis Group

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2006

28listopada2007

pudełko PL

Destination: Treasure Island francuskiego studia Kheops Studio (twórcy miedzy innymi The Secret of the Lost Cavern i The Secrets of da Vinci), to kolejna przygodówka zrealizowana w stylu point & click. Całość nawiązuje do klasycznej powieści przygodowo–młodzieżowej, autorstwa Roberta Louisa Stevensona – Treasure Island (polski tytuł Wyspa Skarbów).

Głównym bohaterem gry jest znany z kart książki Jim Hawkins. Chłopak (a właściwie młody mężczyzna, bo od czasu ostatniej przygody minęło już kilka lat), pędzi dość beztroski żywot dzięki pieniądzom zdobytym na pirackiej wyprawie, jednak cały czas odczuwa tęsknotę za morzem i awanturniczym życiem. Pewnego ranka Jim zauważa dziwnie znajomą papugę, obserwującą go z okiennego parapetu. To Kapitan Flint, ukochane ptaszysko Długiego Johna Silvera, dawnego kompana naszego bohatera, jeszcze z czasów pierwszej wyprawy. Jednonogi pirat przysyła wiadomość o kolejnym wielkim skarbie zakopanym na Szmaragdowej Wyspie – kryjówce Silvera. Długi John potrzebuje pomocy Jima w przejęciu i ukryciu kosztowności, zanim padną one łupem opryszków.

Tak zaczyna się kolejna wielka przygoda Jima, w trakcie której musi się on zmierzyć z wieloma przeciwnościami losu. Począwszy od radzenia sobie z piratami, znanymi zarówno z okrucieństwa jak i żądzy złota, poprzez rozszyfrowanie wskazówek zapisanych na mapie wiodącej do skarbu, a skończywszy na rozwiązywaniu mnóstwa łamigłówek i zagadek (głównie polegających na odnalezieniu, a później umiejętnym łączeniu, rozłączaniu i używaniu różnych przedmiotów). W trakcie rozgrywki wielokrotnie towarzyszy nam Kapitan Flint. Złośliwe ptaszysko często jest pożyteczne, podając nam wskazówki i przydatne informacje, ale też musimy liczyć się z tym, że nasze nieudane próby zostaną skomentowane w szyderczym i sardonicznym stylu.

Papuga nie jest jedynym elementem łączącym nową przygodę z przeszłością Jima Hawkinsa. Na swojej drodze, już nawet na samym początku rozgrywki, spotkamy również starych, choć niekoniecznie mile widzianych, znajomych – Morgana, Dicka i Żółtego Psa, pałających żądzą zemsty na Silverze i wszystkich, którzy mu pomagają. No i oczywiście czeka nas ponowna spotkanie oraz współpraca z Długim Johnem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Destination: Treasure Island

12+

Wymagania sprzętowe Kurs: Wyspa Skarbów

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800MHz, 256MB RAM, 64MB akcelerator 3D, 1,3GB na HDD

Poradnik: Kurs: Wyspa Skarbów

wiadomość1 grudnia 2007

"Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry Kurs: Wyspa Skarbów, nawiązującej do słynnej powieści autorstwa Roberta Louisa Stevensona. Znajdziesz tu szczegółowy opis przejścia czekającej Cię przygody na Szmaragdowej Wyspie, wzbogacony licznymi obrazkami."

Angielskojęzyczna strona Destination: Treasure Island dostępna
Angielskojęzyczna strona Destination: Treasure Island dostępna

wiadomość14 listopada 2006

Od jakiegoś już czasu firma Kheops Studio, która na swoim koncie ma takie pozycje jak Safecracker czy The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript , prowadzi prace na nową przygodówką zatytułowaną Destination: Treasure Island. Materiały na jej temat znajdowały się do tej pory na francuskojęzycznym serwisie, jednak kilka dni temu twórcy gry otworzyli angielską wersję strony.