Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Defense Technica (PC)
OkładkaDefense Technica (PC)

Defense Technica PC

Defense Technica to wyprodukowana przez zespół Kuno Interactive strategia typu tower defense. Zadaniem gracza jest konstruowanie wieżyczek strażniczych i struktur obronnych w taki sposób, aby odeprzeć atak kolejnych fal wrogów.

Strategiczne | science fiction | tower defense | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Defense Technica Premiera PC

24października2013

producent: Kuno Interactive wydawca: Devolver Digital

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Defense Technica

Tower Wars

Defense Grid 2

Sol Survivor

Defense Technica to strategia czasu rzeczywistego typu tower defense. Grę opracowało studio Kuno Interactive.

Gracze wcielają się w dowódcę, który musi samodzielnie odeprzeć inwazję biomechanicznych potworów. Na szczęście nikt nie wymaga od niego, by zrobił to własnoręcznie. Zamiast tego wyposażony zostaje w technologię umożliwiającą mu błyskawiczną budowę struktur i urządzeń obronnych. W trakcie kampanii walczymy m.in. na ulicach futurystycznych miast, w ruinach podziemnych struktur oraz na powierzchniach lewitujących wysp i stacji orbitalnych. Podczas zabawy przyjdzie nam zmierzyć się dziewięcioma typami wrogów podzielonych na trzy klasy. Każdy gatunek przeciwnika ma inne mocne strony oraz słabe punkty.

Autorzy opracowali swoje dzieło jako produkcję dla fanów tower defense, którym nie straszny jest wysoki poziom trudności. Zadaniem gracza na każdej planszy jest obrona rdzenia energetycznego bazy przed hordami potworów, których ciała wzmocnione zostały licznymi elementami mechanicznymi. Dokonujemy tego głównie poprzez wznoszenie wieżyczek strażniczych. W sumie dostępnych jest czterdzieści typów, podzielonych na osiem klas. Wszystkie modele możemy ulepszać i modyfikować, montując na nich dodatkowe części.

Istotną rolę podczas bitew odgrywa trójwymiarowy charakter map. Poziomy są mocno pofałdowane, co wpływa zarówno na ruchy przeciwników, jak i sposób zachowania struktur oraz urządzeń defensywnych. Ponadto w trakcie rozgrywki tereny ulegają drastycznym zmianom, co wymusza szybkie modyfikowanie planów obronnych. Co więcej, wrogowie wyposażeni zostali w moduł sztucznej inteligencji, który umożliwia im sprytne odnajdywanie alternatywnych ścieżek do celu. Obecny jest także dynamiczny system pogody, mocno wpływający na przebieg bitew.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Defense Technica: Odpowiednia dla każdego wieku.

Defense Technica Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8