Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWii
Okładka Deer Drive (PC)

Deer Drive

Deer Drive jest pierwszoosobową strzelaniną (FPS), w której gracze mogą wcielić się w rolę myśliwego i wziąć udział w wirtualnym polowaniu na różnego rodzaju dziką zwierzynę.

Akcji | łowiectwo

Okładka Deer Drive (PC)

data premiery gry:

24kwi2006

PC

16gru2008

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deer Drive to pierwszoosobowa strzelanina, stworzona przez czeską ekipę SCS Software. Gra jako jedna z nielicznych na rynku daje nam możliwość polowania na dzikie zwierzęta.

Ten produkt pozwala zapalonym myśliwym zdobyć trofeum w postaci majestatycznych rogów jelenia czy też pięknego, niedźwiedziego futra. Ci, jak również i inni przedstawiciele fauny, hasają po rozległych lasach, czekając tylko aż dopadniemy ich ze swoją strzelbą.

Liczba broni ograniczona została do trzech modeli, używanych powszechnie przez profesjonalnych łowców. Flinty różnią się siłą rażenia, toteż musimy dobierać je odpowiednio do zwierzyny, którą chcemy pozbawić życia. Należy wspomnieć, iż wirtualne jelenie oraz łosie zostały przyzwoicie opisane algorytmami Sztucznej Inteligencji, więc w realistyczny sposób reagują na nasze poczynania. Bardzo łatwo spłoszyć upatrzoną w borze sztukę, dlatego przed oddaniem każdego strzału należy podkraść się jak najbliżej do dziczyzny, minimalizując w ten sposób prawdopodobieństwo chybienia. Po kilku udanych akcjach przechodzimy do kolejnego poziomu rozgrywki, gdzie czekają na nas nowe, dorodne, ale i zarazem trudniej dostępne okazy. Co ciekawe, nie zawsze gracz występuje w roli myśliwego. Zdarza się, że wskutek nieostrożności stajemy oko w oko z przeraźliwie ryczącym niedźwiedziem i jeśli nie zareagujemy dostatecznie szybko, możemy stać się jego obiadem.

Autorzy przygotowali dla nas tylko i wyłącznie tryb singleplayer, zatem jesteśmy skazani na samotne poruszanie się po zielonych łąkach i lasach. W zamian za to wyniki naszych łowów trafiają na listę rankingową, którą programiści uaktualniają na bieżąco w Internecie.

Oprawa wizualna FPS-a zaprezentowana została w środowisku 3D. Oprócz dopracowanych animacji zwierząt i roślinności możemy podziwiać także estetycznie wykonane efekty pogodowe oraz realistycznie wyglądającą wodę. We właściwym odbiorze Deer Drive'a pomaga także system rag-doll, dzięki któremu zranione przez nas zwierzęta upadają na ziemię zgodnie prawami fizyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Deer Drive

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 sierpnia 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 sierpnia 2008)

wiadomość18 sierpnia 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie: pierwsze obrazki z Rhem 4, szkice koncepcyjne z Copernicus, premiera Premier Managera 09, zapowiedzi Viva Pinata, Dynasty Warriors 6 i inne. Zapraszamy do lektury.

Upoluj sobie obiad w Deer Drive!
Upoluj sobie obiad w Deer Drive!

wiadomość14 kwietnia 2006

Co prawda dzisiaj mamy Wielki Piątek i według wszelkich reguł obowiązuje post ścisły, jednak nie mowa tu o czyhaniu na prawdziwą dziczyznę, a jedynie o wirtualnym myślistwie, jakie już wkrótce stanie się naszym udziałem dzięki czeskiej ekipie SCS Software. Zespół ten w dniu dzisiejszym ukończył prace nad grą Deer Drive – symulatorem polowania na jelenie, łosie i inne tłuste zwierzaki.

PC
Wii