Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Deemo II (AND)
OkładkaDeemo II (AND)

Deemo II

Gra przygodowo-rytmiczna, będąca kontynuacją ciepło przyjętego Deemo. W Deemo II wcielamy się w bohaterkę imieniem Echo, która w towarzystwie tajemniczej istoty imieniem Deemo przemierza rozległą stację kolejową, starając się znaleźć sposób na uratowanie świata.

Przygodowe | fantasy | rytmiczne | muzyczne | 2.5D | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deemo II Premiera

2022

AND iOS

producent: JetGen wydawca: Rayark Strona oficjalna

Deemo II jest produkcją łączącą elementy rodem z gier rytmicznych z rozwiązaniami charakterystycznymi dla przygodówek. Tytuł stanowi kontynuację opartej na podobnym koncepcie gry Deemo (a także jej ulepszonej wersji – Deemo Reborn) i jest owocem współpracy studia JetGen oraz firmy Rayark.

Fabuła

Deemo II zabiera nas w podróż do świata, w którym niemal bez przerwy pada rzęsisty deszcz. Każda istota zmoczona podczas tej ulewy znika, zostawiając po sobie jedynie kupkę białych płatków kwiatów. Ci, którym dotychczas udało się przeżyć, schronili się na olbrzymiej stacji kolejowej. Znajduje się tam również wielki fortepian; grając na nim różnorodne melodie, można sprawić, że deszcz na chwilę osłabnie, a przez chmury zacznie przebijać się słońce.

Wśród uchodźców znalazła się główna bohaterka, czyli dziewczyna imieniem Echo. W towarzystwie tajemniczej istoty imieniem Deemo protagonistka szuka sposobu, by raz na zawsze uporać się z katastrofalną ulewą.

Mechanika

Rozgrywka w Deemo II opiera się na dwóch filarach, czyli eksploracji oraz odgrywaniu rozmaitych melodii na fortepianie. W przeciwieństwie do pierwszego Deemo, w którym w trakcie przemierzania świata gry akcję obserwowaliśmy w widoku TPP, tutaj bohaterkę oglądamy z boku. Eksplorując dworzec, prowadzimy rozmowy z napotkanymi postaciami i wykonujemy dla nich różnorodne zadania. Poza tym od czasu do czasu rozwiązujemy pomysłowe zagadki. W ten sposób z czasem dowiadujemy się coraz więcej na temat stacji i jej mieszkańców, a także odkrywamy sekrety deszczu. Dopełnieniem tego wszystkiego są fragmenty rytmiczne, w których musimy wykazać się iście małpią zręcznością i doskonałym wyczuciem rytmu, by w porę trafiać w opadające po planszy prostokąty symbolizujące określone nuty.

Kwestie techniczne

2,5-wymiarową grafikę gry Deemo II utrzymano w ciekawej, kreskówkowej stylistyce przywodzącej na myśl dzieła zasłużonego studia Ghibli.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Deemo II: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS