Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Decisive Campaigns: Ardennes Offensive (PC)
OkładkaDecisive Campaigns: Ardennes Offensive (PC)

Decisive Campaigns: Ardennes Offensive PC

Czwarta część serii strategii turowych od studia VR Designs. W Decisive Campaigns: Ardennes Offensive bierzemy udział w tytułowej ofensywie w Ardenach, prowadząc do walki Aliantów lub wojska III Rzeszy. Tytuł oferuje rozbudowaną kampanię i szereg pojedynczych scenariuszy.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | strategiczne wojenne | historyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Decisive Campaigns: Ardennes Offensive Premiera PC

18listopada2021

producent: VR Designs wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Decisive Campaigns: Ardennes Offensive

Hearts of Iron IV

Order of Battle: World War II

Europa Universalis III

Decisive Campaigns: Ardennes Offensive jest czwartą odsłoną cyklu strategii turowych, zapoczątkowanego w 2010 roku. Produkcja została opracowana przez studio VR Designs, a jej wydaniem zajęła się firma Matrix Games.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, w Decisive Campaigns: Ardennes Offensive bierzemy udział w ofensywie w Ardenach, czyli wielkiej bitwie, jaką na przełomie 1944 i 1945 roku stoczyli między sobą Alianci i III Rzesza. Gra pozwala nam stanąć po obu stronach konfliktu, a na jej potrzeby przygotowano obszerną kampanię odzwierciedlającą 16 dni ofensywy. Ponadto tytuł zawiera szereg pomniejszych scenariuszy poświęconych wydarzeniom, które miały miejsce w określonych częściach frontu (jak walki o Bastogne czy o Sankt Vith).

Mechanika

Podobnie jak wcześniejsze produkcje spod tego szyldu, Decisive Campaigns: Ardennes Offensive cechuje się wysokim realizmem. Rozgrywka toczy się w trybie turowym (każdą dobę podzielono na cztery tury), na prezentowanej z lotu ptaka mapie pokrytej siatką heksagonalnych pól. Podczas zabawy prowadzimy do walki oddziały o rozmiarach batalionów. Realizując postawione przed nami zadania, musimy przyłożyć się do opracowania właściwej taktyki, uwzględniając możliwości poszczególnych jednostek, a także zwracając uwagę na szereg innych czynników, jak pora dnia, ukształtowanie terenu czy warunki atmosferyczne.

Deweloperzy wprowadzili przy tym liczne nowości i usprawnienia, z których najważniejszym jest zasięg widzenia poszczególnych jednostek. Poza tym zmodyfikowano działanie systemu zaopatrzenia i wprowadzono dwa tryby poruszania się naszych wojsk (marsz zwiększa ich prędkość, ale czyni je podatnymi na wrogi ostrzał, z kolei w trybie walki przemieszczają się wolniej, jednak mogą szybciej i efektywniej reagować na ataki nieprzyjaciela). Oprócz tego pojawia się tu tak zwana zasada niepewności, czyli opcjonalna funkcja, po której aktywacji każda jednostka zostaje wyposażona w ukryty modyfikator wpływający na jej możliwości bojowe.

Tryby gry

W Decisive Campaigns: Ardennes Offensive można grać zarówno w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer (PBEM++). Produkcja zawiera również specjalne edytory pozwalające na tworzenie własnej zawartości.

Kwestie techniczne

Na tle poprzednich gier z tej serii Decisive Campaigns: Ardennes Offensive wyróżnia się za sprawą odświeżonej i bardziej przejrzystej oprawy graficznej. Ponadto udoskonalono sterowanie, a także pochylono się nad interfejsem. Dopełnieniem tego wszystkiego jest ulepszona AI.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: E-mail  

Wymagania wiekowe Decisive Campaigns: Ardennes Offensive: Odpowiednia dla każdego wieku.

Decisive Campaigns: Ardennes Offensive Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel 1.5 GHz / AMD 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 8 MB
  • 1 GB HDD
  • Windows 8.1/10 64-bit