Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Death Sword (PC)
OkładkaDeath Sword (PC)

Barbarian (1987) PC

Death Sword

Death Sword (poza granicami Stanów Zjednoczonych znany również jako Barbarian) to klasyczne mordobicie, w którym gracz wcieli się w rolę wojownika Gortha. Jego zadaniem będzie uwolnienie księżniczki Marianny, porwanej przez złego czarnoksiężnika Draxa.

Bijatyki | fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Barbarian (1987) Premiera PC

12listopada1987

producent: Palace Software, LTD. wydawca: Epyx

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Barbarian (1987)

Mortal Kombat II

Fighting Force

Sango Fighter

Death Sword (poza granicami Stanów Zjednoczonych znany również jako Barbarian) to klasyczne mordobicie, w którym gracz wcieli się w rolę wojownika Gortha. Jego zadaniem będzie uwolnienie księżniczki Marianny, porwanej przez złego czarnoksiężnika Draxa. Zanim jednak głównego prowodyra całego zamieszania dosięgnie sprawiedliwość, Gorth będzie musiał uporać się z siedmioma innymi barbarzyńcami, którzy zostali oddelegowani przez swojego pana do powstrzymania go od wykonania misji.

W Death Sword, podobnie jak w innych produktach tego typu, toczymy pojedynki jeden na jednego. Walkę wygrywa oczywiście ten, komu uda się szybciej pozbawić energii przeciwnika, symbolizowanej w grze za pomocą kropek znajdujących się u góry ekranu. Do wyboru jest szeroki wachlarz uderzeń mieczem, a także przewroty sprowadzające rywala do parteru, kopnięcia i cała masa bloków, pomagających uniknąć śmiercionośnych ciosów. Wszyscy barbarzyńcy dysponują również unikatowym uderzeniem z półobrotu, które w przypadku perfekcyjnego trafienia pozbawia wroga głowy i automatycznie kończy pojedynek.

Od strony graficznej program nie prezentuje się najlepiej, chociaż biorąc pod uwagę dystans jakie dzielił ówczesne PeCety od innych komputerów 16-bitowych, postacie są całkiem nieźle animowane. Dźwięki ograniczają się do pisków PC Speakera co również nie wpływa pozytywnie na wrażenia estetyczne. Mimo to Death Sword to ciekawy produkt, będący swego rodzaju protoplastą dwuwymiarowych mordobić. Dużym atutem gry jest możliwość walki dwóch graczy naraz, ale pod warunkiem, że ktoś będzie korzystał z pomocy joysticka. Beznadziejne ustawienie klawiszy czyni bowiem rozgrywkę dwóch osób za pomocą klawiatury niemal niemożliwą.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 -2  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Barbarian (1987): 16+