Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Death Skid Marks (PC)

Death Skid Marks PC

Przepełniona absurdalnym humorem brutalna gra akcji z gatunku vehicle combat, w której przemierzając legendarną autostradę 666 w drodze na wielki koncert rockowy, walczymy z podążającymi w tym samym kierunku przeciwnikami.

Akcji | roguelike | elementy RPG | top-down | indie

PC Windows
Okładka Death Skid Marks (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21listopada2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Death Skid Marks to należąca do gatunku „car combat” brutalna gra akcji, łącząca cechy gier wyścigowych z elementami RPG i roguelike. Za jej powstanie odpowiada debiutujące Studio Whisky Tango, założone przez dwóch doświadczonych deweloperów, mających na swoim koncie prace przy szeregu wysokobudżetowych tytułów na różne platformy sprzętowe.

Głównym bohaterem gry jest niejaki Mark Skid – zamieszkujący obskurną przyczepę leń, który wraz z grupką przyjaciół wybiera się na wielki koncert rockowy. Aby tam dotrzeć, musi przemierzyć 666 km legendarną drogą nr 666. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tą samą drogą na ten sam koncert zmierzają tłumy agresywnych fanów, znacząc swą trasę krwią i zniszczeniem. Chcąc stać się częścią wielkiego muzycznego wydarzenia, kontrolowana przez gracza ekipa będzie musiała wykazać się nie lada sprytem, pomysłowością i wolą przetrwania.

W grze zasiadamy za kierownicą jednego z kilku samochodów i podążając do celu podróży, walczymy z zastępami różnorakich przeciwników, wśród których znajdą się nie tylko groupies, gangi motocyklowe, anarchiści, neonaziści, fanatycy religijni czy stróże prawa, ale także roboty, obcy, piloci samobójcy itd. W kontrolowanym przez nas pojeździe może znaleźć się czterech pasażerów, a każdy z nich dysponuje jedną bronią tradycyjną i jedną bronią specjalną. Podczas wędrówki natrafimy na specjalne sklepy, w których możemy nabyć rozmaite przydatne ulepszenia, zarówno dla naszego samochodu (broń i osłony), jak i postaci (dopalacze). Podejmiemy się również rozmaitych zadań, pozwalających na zarobienie niezbędnej gotówki. Każdy z samochodów oraz każda z postaci opisana jest czterema współczynnikami, a obrażenia przyjmuje i maszyna, i znajdujący się wewnątrz pasażerowie. W przypadku śmierci któregoś z członków zespołu gra toczy się dalej do czasu, gdy przynajmniej jeden z nich pozostanie przy życiu. Na najtwardszych i najbardziej wytrwałych graczy w każdym wyścigu czekają losowo generowani bossowie i cztery alternatywne zakończenia.

Według zapewnień twórców, dojechanie do upragnionego celu powinno zająć graczom ok. 1-1,5 godziny. Myli się jednak ten, kto sądzi, że w tym czasie ukończy grę i będzie mógł bez żalu usunąć ją ze swojego dysku. Po pierwsze cała trasa przejazdu generowana jest losowo, co sprawia, że każde kolejne podejście do gry owocuje zupełnie nowymi przygodami. Po drugie, na odblokowanie czeka szereg elementów, takich jak samochody, broń, postaci czy zadania specjalne – i nie sposób zdobyć je wszystkie podczas tylko jednego przejazdu. Po trzecie, do dyspozycji graczy oddano możliwość jednokrotnego zapisu stanu gry, tak więc do celu uda się dotrzeć tylko najlepszym z najlepszych, a do osiągnięcia perfekcji wymagane będą godziny ćwiczeń.

Death Skid Marks zostało stworzone na autorskim silniku graficznym, nazwanym przez twórców przewrotnie 0ldsch00l3n9in3 (czyt. oldschoolengine). Akcja gry ukazana jest w perspektywie top-down, a otoczenie i modele samochodów budzą skojarzenia z kultową pierwszą odsłoną serii Grand Theft Auto. Rozgrywka przesycona jest brutalnością, ale także ironią i absurdalnym humorem, który widać zarówno w warstwie graficznej, jak i fabularnej. Podczas zabawy towarzyszy nam oryginalna ścieżka dźwiękowa, utrzymana w stylistyce punku, rocka i metalu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Death Skid Marks

Wymagania wiekowe Death Skid Marks

18+

Wymagania sprzętowe Death Skid Marks

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.4 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8600/Radeon HD 4650 lub lepsza
 • 256 MB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8
 • Rekomendowane:
 • Dual Core 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8600/Radeon HD 4650 lub lepsza
 • 256 MB HDD
 • Windows 7/8