Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka DEactivation (PC)
OkładkaDEactivation (PC)

Deaktywacja PC

DEactivation

Taktyczna strategia z elementami akcji, podzielona na 15 poziomów. W każdym z nich gracz przejmuje kontrolę nad jednym z oddziałów droidów i przy jego pomocy walczy z robotami należącymi do organizacji terrorystycznej.

Strategiczne | science fiction | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deaktywacja Premiera PC

19grudnia2003

pudełko PL

23grudnia2004

producent: Step Creative Group wydawca: Akella wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Początek XXII wieku to dla ludzkości czas eksperymentów nad sztuczną inteligencją. Skonstruowane przy jej pomocy roboty, droidy, nie miały zostać wykorzystane w walce, ich głównym celem miało być zastąpienie ludzi pracujących w najcięższych i najbardziej niebezpiecznych warunkach. Niestety tylko w teorii – rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Organizacja terrorystyczna każąca nazywać się „Day of Reckoning” dała o sobie znać. Stworzenie z droidów maszyn do zabijania nie przysporzyło jej większych problemów. Członkowie organizacji nie tylko dostali się dzięki nim na najwyższe stanowiska, ale zaczęli je wykorzystywać do krwawych zamachów na niewinnych ludzi. Ogromna liczba ofiar rosła z każdym dniem, trzeba było coś zrobić. Nękane przez terroryzm państwa postanowiły się zjednoczyć, utworzono koalicję antyterrorystyczną. Problemem stało się tylko to, w jaki sposób powstrzymać zabójcze droidy. Skonstruowano więc specjalną ich wersję, której jedynym celem miało być pokonanie robotów-terrorystów. Nie było już czasu na dalsze badania, liczba ofiar cały czas rosła. Rozpoczęto operację „DEactivation”.

DEactivation to taktyczna strategia z elementami akcji, podzielona na 15 poziomów. W każdym z nich gracz przejmuje kontrolę nad jednym z oddziałów droidów i przy jego pomocy walczy z robotami należącymi do organizacji terrorystycznej. Celem każdej z misji jest zapobiegnięcie aktowi terroryzmu poprzez unieszkodliwienie wrogich maszyn oraz uwolnienie niewinnych ludzi. Po każdej zakończonej sukcesem misji gracz otrzymuje odpowiednią ilość punktów, która zależna jest od różnych czynników: ile sojuszniczych droidów poległo w walce, ilu wrogów zniszczono, ilu uratowano ludzi etc. Za zdobyte punkty kupić można nowe roboty albo też zmodernizować stare. Do wyboru jest wiele rodzajów części do droidów, dzięki czemu tworzyć można różnorodne roboty.

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Deaktywacja cena w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe Deaktywacja: 12+