Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4SwitchPCXONEANDiOS
Okładka Darkestville Castle (PS4)

Darkestville Castle

Darkestville Castle to klasyczna przygodówka point-and-click utrzymana w humorystycznym klimacie. W czasie zabawy gracz wciela się w demona, który musi oszukać czyhających na jego życie łowców, by odzyskać dawne życie.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | 2D | humorystyczne | indie

Okładka Darkestville Castle (PS4)

data premiery gry:

21wrz2017

PC

26mar2019

iOS AND

13sie2020

PS4 XONE Switch

Darkestville Castle to utrzymana w humorystycznej konwencji przygodówka point-and-click. Za produkcję odpowiada studio Epic LLama. Wydaniem gry zajęła się firma Buka Entertainment.

Fabuła

W Darkestville Castle gracz wciela się w demona o imieniu Cid. Na co dzień bohater zajmuje się prześladowaniem mieszkańców okolicznej wioski. Jego spokojne życie zostaje jednak zakłócone. Największy wróg protagonisty – Dan Teapot – wynajmuje dwójkę łowców, by go wyeliminowali. Cid musi więc podjąć walkę o swoje życie.

Mechanika

Darkestville Castle jest typową dwuwymiarową przygodówką point-and-click. Zabawa opiera się na eksplorowaniu licznych lokacji, rozmawianiu z napotkanymi postaciami niezależnymi oraz rozwiązywaniu zagadek środowiskowych. Często wymagane jest odpowiednie połącznie znalezionych przedmiotów, pozwalających popchnąć fabułę do przodu.

Kwestie techniczne

Darkestville Castle posiada prostą oprawę graficzną utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 63 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Darkestville Castle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Wymagania sprzętowe Darkestville Castle

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1.5 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10
PC
PS4
XONE
Switch
iOS
AND