Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dark Vengeance (PC)
OkładkaDark Vengeance (PC)

Dark Vengeance PC

Dungeon crawler utrzymany w stylistyce fantasy z akcją przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby. Wybieramy jednego z trójki bohaterów: czarodzieja, gladiatora lub oszusta i zagłębiamy się w pełne niebezpieczeństw podziemia, próbując odeprzeć najazd mrocznych elfów.

RPG | TPP | fantasy | dungeon-crawler | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Vengeance Premiera PC

9grudnia1998

pudełko PL

9grudnia1998

producent: Reality Bytes wydawca: GT Interactive wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dark Vengeance to typowa produkcja z gatunku dungeon crawler, w której rozgrywkę obserwujemy zza pleców głównego bohatera. Większość czasu spędzamy eksplorując rozbudowane, pełne niebezpieczeństw podziemia w poszukiwaniu chwały oraz wartościowych przedmiotów.

W świecie Amagar doszło do prawdziwego kataklizmu. W wyniku rzucenia potężnego zaklęcia rozpoczęło się zaćmienie słońca. Wykorzystując zaistniałą sytuację z ciemności wyłoniły się zastępy mrocznych elfów. Wcielając się w rolę Wybrańca musimy stawić czoła nowemu zagrożeniu.

Na początku wybieramy jednego spośród trzech dostępnych bohaterów: czarodzieja Jetrela, gladiatora Nanoka lub oszusta Kite’a. Decyzja ta ma kluczowe znaczenie dla przebiegu rozgrywki. Mag specjalizuje się przede wszystkim w walce dystansowej, a gladiator wręcz. Z kolei łotrzyk jest bardziej wszechstronną klasą, gdyż z powodzeniem radzi sobie na obu dystansach, choć nie można go uznać za eksperta na żadnym z nich. Niezależnie od dokonanego wyboru udajemy się do tych samych podziemi.

Przeszukując skrzynie oraz ciała zabitych przeciwników odnajdujemy coraz lepsze uzbrojenie zwiększające nasze szanse na przetrwanie. W trakcie walki wyprowadzamy ciosy naciskając odpowiedni przycisk wraz z klawiszem kierunkowym. W zależności od preferencji możemy zdecydować się na kontrolowanie postaci samą klawiaturą lub wspomóc się myszką.

Twórcy gry przygotowali rozbudowany tryb wieloosobowy, w którym gracze mogą zmierzyć się ze sobą biorąc udział w meczach przeznaczonych dla maksymalnie 32 osób.

Gra Dark Vengeance posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną. W związku z tym, że akcja rozgrywa się w podziemiach, dominują mroczne otoczenia rozświetlane od czasu do czasu płomieniami pochodni czy efektami rzucanych czarów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Dark Vengeance: Odpowiednia dla każdego wieku.