Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dark Fall: Ghost Vigil (PC)
OkładkaDark Fall: Ghost Vigil (PC)

Dark Fall: Ghost Vigil PC

Dark Fall: Ghost Vigil to gra przygodowa typu point-and-click utrzymana w klimatach horroru. Cała historia skupia się na paranormalnym śledztwie prowadzonym w tajemniczym dworze. Zadaniem gracza jest rozwikłanie zagadki tego miejsca.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | horror | indie

Dark Fall: Ghost Vigil Premiera PC

10stycznia2020

Steam

10stycznia2020

producent: Darkling Room wydawca: Darkling Room Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dark Fall: Ghost Vigil

Zaginięcie Ethana Cartera

Gone Home

The Park

Dark Fall: Ghost Vigil to gra przygodowa typu point-and-click utrzymana w klimatach horroru. W czasie rozgrywki gracze wcielają się w badacza zjawisk paranormalnych, którego zadaniem jest rozwikłanie tajemnicy nawiedzonego dworu. Tytuł jest piątą (jeśli liczyć anulowane Storm Warning) odsłoną popularnej serii opracowanej przez niezależne studio Darkling Room.

Fabuła

Fabuła Dark Fall: Ghost Vigil skupia się wokół nawiedzonego dworu. W czasie rozgrywki gracz wciela się w jednego z członków grupy badaczy zjawisk paranormalnych (tak zwanych łowców duchów), których zadaniem jest potwierdzenie lub zdementowanie pogłosek, wedle których w Harwood House straszą duchy jego dawnych mieszkańców.

W czasie śledztwa gracz ograniczony jest tylko do poddasza budynku. Jest tam całkowicie sam, może jedynie kontaktować się z resztą grupy przez krótkofalówkę. Resztę pięter może on natomiast obserwować za pomocą kamer.

Mechanika

W Dark Fall: Ghost Vigil jest grą przygodową typu point-and-click, w którym akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka opiera się na eksplorowaniu poddasza, szukaniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu prostych zagadek. Gracz musi także szukać duchów znajdujących się na piętrze. Do tego celu otrzymuje on specjalne wyposażenie, jak kamera termowizyjna oraz dyktafon.

Dodatkowo gracz może nadzorować resztę obiektu za pomocą kamer monitoringu oraz komunikować się z resztą badaczy za pomocą krótkofalówki. Całość rozgrywki dopełniają natomiast sekwencje ukazujące wydarzenia, które odcisnęły piętno na badanym budynku.

Kwestie techniczne

Dark Fall: Ghost Vigil oferuje oprawę graficzną utrzymaną w mrocznej stylistyce. Całości dopełnia warstwa dźwiękowa która buduje klimat niepokoju.

Tryb gry: single player  

Dark Fall: Ghost Vigil cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Dark Fall: Ghost Vigil: 16+

Dark Fall: Ghost Vigil Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7/8/10