Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Dark and Darker Mobile (AND)
OkładkaDark and Darker Mobile (AND)

Dark and Darker Mobile

Mobilny spin-off sieciowej gry Dark and Darker, przygotowany przez firmę Krafton i zrealizowany w formie RPG-a TPP. W Dark and Darker Mobile wcielamy się w postacie, które zapuszczają się w głąb posępnych lochów, by zdobyć ukryte w nich bogactwa.

RPG | TPP | fantasy | dungeon-crawler | sieciowe | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark and Darker Mobile Premiera

2024

AND iOS

producent: Krafton wydawca: Krafton

Gry podobne do Dark and Darker Mobile

Wuthering Waves

Pascal's Wager

Godfire: Rise of Prometheus

Dark and Darker Mobile to spin-off gry Dark and Darker, przygotowany przez firmę Krafton z myślą o urządzeniach mobilnych. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku pierwowzoru, mamy tu do czynienia z dungeon crawlerem zrealizowanym w formie sieciowej gry RPG.

Fabuła

W Dark and Darker Mobile fabuła odgrywa rolę drugoplanową. Produkcja zabiera nas w podróż do mrocznego świata fantasy i pozwala nam wcielić się w postać, która zapuszcza się w głąb ponurych lochów. Jej celem jest splądrowanie ukrytych pod ziemią bogactw i wyjście na powierzchnię w jednym kawałku.

Mechanika

W Dark and Darker Mobile zabawę rozpoczynamy od wyboru klasy postaci. Autorzy oddają nam do dyspozycji wojownika, barbarzyńcę, łowcę, łotrzyka oraz kleryka. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak wkroczyć do akcji.

Inaczej niż ma to miejsce w oryginale, wydarzenia oglądamy tu z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Niemniej, większość pozostałych aspektów rozgrywki wygląda podobnie do pierwowzoru. Podczas zabawy przemierzamy podziemia w poszukiwaniu ukrytych tam kosztowności oraz eliminujemy przeciwników. Gdy natomiast uznamy, że wystarczająco się „obłowiliśmy”, musimy jeszcze bezpiecznie wrócić na powierzchnię.

Na polu walki robimy użytek zarówno z broni, jak i z różnorodnych umiejętności bojowych oraz magii. Jako że postacie są dosyć powolne, kluczem do sukcesu jest wyprowadzanie precyzyjnych ataków. Na naszej drodze stają zarówno potwory kontrolowane przez SI, jak i bohaterowie innych graczy. Tych ostatnich w miarę postępów spotykamy coraz częściej, gdyż podobnie jak ma to miejsce w produkcjach typu battle royale, wraz z upływem czasu obszar gry zaczyna się zmniejszać, co prowokuje coraz częstsze starcia. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by działać w pojedynkę, często lepszym rozwiązaniem jest nawiązywanie współpracy z niektórymi z pozostałych uczestników rozgrywki.

Tryby gry

Dark and Darker Mobile przygotowano z myślą o multiplayerowej zabawie.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Dark and Darker Mobile utrzymano w mrocznej stylistyce znanej z pierwowzoru. Całość prezentuje przyzwoity poziom wykonania.

Ostatnia modyfikacja 20 listopada 2023

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Dark and Darker Mobile: 16+

AND
iOS