Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Dance Floor (NDS)

Dance Floor NDS

Prawdopodobnie pierwsza gra taneczna na DS-a, sprzedawana ze specjalną nakładką na ekran dotykowy. Dzięki niej konsola zmienia się w swoistą matę do tańca, na której „tańczymy” palcami dłoni.

Towarzyskie | muzyczne | taneczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Dance Floor (NDS)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

6marca2009

6marca2009

pudełko PL

Dance Floor to ciekawa gra muzyczno-zręcznościowa zamieniająca ekrany konsoli DS w taneczny parkiet. Dzieło zostało stworzone przez Artefacts Studio i wydane przez Big Ben Interactive. Polskim dystrybutorem tytułu jest IQ Publishing. Francuski producent Artefacts Studio znany jest między innymi z Moto Racer DS.

Dance Floor jest przeznaczony przede wszystkim dla miłośników gier tanecznych na macie oraz samego tańca. Gra oferuje niezwykłą możliwość wirtualnego tańczenia o każdej porze dnia i właściwie w każdym miejscu (w domu, szkole, parku czy w podróży). Jest to jedna z nielicznych produkcji tego typu na przenośną konsolę DS. Podczas zabawy musimy odeprzeć atak tancerzy z innej planety, pokonując ich właśnie za pomocą radosnych wygibasów w rytm muzyki.

Wraz z grą otrzymujemy wysokiej jakości słuchawki, dzięki którym możemy bawić się w każdych warunkach. Kolejnym dodatkiem jest specjalna nakładka zamieniająca ekran dotykowy konsoli w swoistą matę do tańca. Zamiast nóg używamy na niej oczywiście palców rąk. Zasady pozostają takie same jak w przypadku klasycznych przedstawicieli tego gatunku (czyli np. serii Dance Dance Revolution). Na ekranie pojawia się kwadrat złożony z 9 interaktywnych pół a zadaniem gracza jest wciskanie ich w odpowiedniej kolejności.

Twórcy przygotowali 5 różnych tytułowych parkietów tanecznych, na których przyjdzie nam zmierzyć się ze wspomnianymi tancerzami z kosmosu. Podczas każdej potyczki musimy wykazać się mistrzowskim opanowaniem rytmu oraz własnym stylem. Po pokonaniu danego tancerza przenosimy się latającym statkiem na miejsce kolejnego pojedynku. Do wyboru otrzymujemy 5 różnych postaci posiadających własną technikę oraz 4 światy do przemierzenia.

Ważnym aspektem Dance Floor jest oczywiście warstwa muzyczna. W grze pojawia się 14 bardzo znanych utworów, doskonale nadających się do tańca. Wśród twórców, do muzyki których możemy potańczyć, obecne są takie osobistości i zespoły jak: Jackson 5, Calvin Harris, Starsailor, Indeep, Madonna, Jamiroquai, Britney Spears, Fergie, Madcon oraz Sam Sparro. Ciekawym dodatkiem jest tryb rozgrywki sieciowej, w którym możemy prowadzić zaciętą rywalizację z innymi graczami o tytuł króla parkietu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Dance Floor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.