Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Daemonica (PC)

Daemonica PC

Gra przygodowa stworzona przez czeski zespół developerski RA Images, przy współpracy ze studiem Cinemax – odpowiedzialnym za produkcję takich tytułów, jak: Necromania: Trap of Darkness i Inquisitor.

Przygodowe | detektywistyczne | horror

PC Windows
Okładka Daemonica (PC)

producent: RA Images

wydawca: Cinemax

wydawca PL: Nicolas Games

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17maja2005

22września2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Daemonica to gra przygodowa stworzona przez czeski zespół developerski RA Images, przy współpracy ze studiem Cinemax – odpowiedzialnym za produkcję takich tytułów, jak: Necromania: Trap of Darkness i Inquisitor.

Akcja tej produkcji toczy się w średniowiecznej Anglii, a gracz wciela się w rolę Nicholasa Farepoynta - detektywa, który posiada nadprzyrodzoną moc i może rozmawiać z umarłymi, natomiast aktualnie pracuje nad rozwiązaniem zagadki śmierci młodej dziewczyny.

W trakcie rozgrywki gracz przemierza ciemne tereny powoli umierającego miasta Cavorn. Zbiera informacje, rozmawia zarówno z żyjącymi, jak i zmarłymi osobami, a ponadto niejednokrotnie zmuszony jest stanąć do walki z napotkanymi postaciami. Oprócz standardowego wyposażenia detektyw dysponuje miksturami, które sam przyrządza z zebranych ziół, a te dodatkowo wyczulają jego zmysły.

Podczas śledztwa wychodzą na jaw kolejne śmierci, a miasto pomału zaczyna popadać w stan obłąkania. Dochodzenie prowadzi bohatera do odkrycia sekretu – czegoś, co nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennego, a właśnie zaczyna się ponownie budzić... Nicholas Farepont powoli odkrywa, jaka jest jego rola w tym wszystkim...

Tak jak każda klasyczna gra przygodowa, tak i ta oferuje ciekawą fabułę, niespodziewane zwroty akcji, obszerne dialogi oraz intrygujące zagadki. Ponadto oprócz zadań związanych z główną osią fabuły, gracz może wykonać szereg pobocznych misji. A wszystko rozgrywa się w grafice 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 279 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Daemonica

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Daemonica

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512MB RAM
  • akcelerator 3D 64MB
Daemonica - recenzja gry
Daemonica - recenzja gry

Recenzja 11 listopada 2005, 15:58

Kiedy jednak w ten dżdżysty wieczór Nicholas wyrusza na poszukiwania, już pierwsze rozmowy z mieszkańcami sprawiają, że nabiera on wątpliwości, czy faktycznie osoba, jaka zawisła na stryczku, była tą samą, która jest odpowiedzialna za śmierć dziewczyny. Okazuje się, że miasteczko aż trzęsie się od plotek, a rządzą nim wzajemne animozje, strach i nienawiść. I jak tu znaleźć mordercę? Ową Bestię w ludzkiej skórze? Zanosi się na to, że śledztwo będzie długie i niezwykle wyczerpujące, a jego efekty czasem zaskakujące, zarówno dla mieszkańców, jak i samego Łowcy.