Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PC
Okładka Daemon Summoner (PS2)

Daemon Summoner

Chronicles of a Vampire Hunter

Chronicles of Vampire Hunter to strzelanka od studia Atomic Planet, będąca swoistą wariacją na temat realiów wiktoriańskiej Anglii. Zgodnie z tym założeniem tytuł przenosi nas do Londynu, przedstawiając historię dziejącą się w 1888 roku.

Akcji | FPP | horror | strzelanki

Okładka Daemon Summoner (PS2)

data premiery gry:

31mar2006

PS2 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chronicles of Vampire Hunter to strzelanka od studia Atomic Planet, będąca swoistą wariacją na temat realiów wiktoriańskiej Anglii. Zgodnie z tym założeniem tytuł przenosi nas do Londynu, przedstawiając historię dziejącą się w 1888 roku.

W grze wcielamy się w postać niejakiego Jamesa Farringtona, człowieka, który po traumatycznych przeżyciach rodzinnych (jego nowonarodzony syn został brutalnie zamordowany, a żona stała się wampirem i zaginęła bez wieści), przeistoczył się w mrocznego potwora. Nie mogąc znieść dłużej swego cierpienia nasz bohater postanowił rozpocząć poszukiwania utraconej ukochanej i ulżyć jej w bólu. W związku z tym wybrał się w podróż po mieście nad Tamizą, aby z pomocą gracza pokonać tajemnicze siły ciemności, które przyczyniły się do nieszczęść Jamesa.

Wchodząc w skórę Farringtona konsekwentnie odkrywamy kolejne zawiłości drastycznej fabuły. Na swojej drodze napotykamy mnóstwo przeciwników charakterystycznych dla horrorów – Impy, Ghoule, Wilkołaki, Wampiry i inne wyimaginowane kreatury. Podczas swych wojaży zwiedzamy takie lokacje, jak przytułki dla bezdomnych, doki, klasztory czy kaplice, emanujące niepokojącą atmosferą. Naszych oponentów odstraszamy szerokim asortymentem przedmiotów dostępnych w ekwipunku Jamesa. Do wyboru mamy m.in. wodę święconą oraz rozmaite amulety – każdy przeznaczony dla innego gatunku potworów. W razie potrzeby stosujemy również liczne zaklęcia, mające ochronić naszą duszę przed zniszczeniem.

Chronicles of Vampire Hunter to gra, w której fundamentalną rolę pełni psychodeliczny klimat. Uczucie strachu, lęku przed nieznanym, budowane jest dzięki mrocznej oprawie audiowizualnej, stworzonej przy wykorzystaniu minorowej kolorystyki i efektów światłocieni. Na wrażenia z testowania pozycji ma wpływ także perspektywa pierwszej osoby, z jakiej obserwujemy przedstawioną w tytule akcję, oraz głęboka, momentami przerażająca ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 3,6 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Gry podobne do Daemon Summoner

Klasyfikacja PEGI Daemon Summoner

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Chronicles of a Vampire Hunter

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • 128 MB akcelerator 3D
  • 700 MB na HDD
PS2
PC