Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Cyclone Circus: Power Sail Racing (PS2)
OkładkaCyclone Circus: Power Sail Racing (PS2)

Cyclone Circus: Power Sail Racing PS2

Cyclone Circus to nowatorskie, futurystyczne wyścigi, w których zamiast maszyn, wyposażonych w najnowocześniejsze silniki odrzutowe lub rakietowe, gracz ma do dyspozycji pojazdy zasilane wiatrem.

Wyścigi | science fiction | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cyclone Circus: Power Sail Racing Premiera PS2

1września2003

producent: Playlogic Entertainment wydawca: Playlogic Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cyclone Circus: Power Sail Racing

Crash Nitro Kart

WipEout Fusion

Extreme-G 3

Cyclone Circus to nowatorskie, futurystyczne wyścigi, w których zamiast maszyn, wyposażonych w najnowocześniejsze silniki odrzutowe lub rakietowe, gracz ma do dyspozycji pojazdy zasilane wiatrem. Akcja gry ma miejsce w 2078 roku, kiedy to Ziemia stała się miejscem nadmiernej eksploatacji przemysłowej, radykalnej zmianie uległ klimat, a zasoby paliwa uległy ogromnej redukcji. Jedynym stałym źródłem energii okazał się wiatr, który poprzez zmiany klimatyczne osiąga niespotykaną dotąd prędkość.

Ludzkość dostosowała się do nowych realiów, tworząc między innymi środki transportu napędzane siłą wiatru. Wraz z rozwojem nowego typu techniki powstał nowy typ sportu – wyścigi, w których zawodnicy muszą, oprócz opanowania umiejętności kierowania, wykazać się również umiejętnością żeglowania, gdyż każdy pojazd bierze swą zawrotną prędkość właśnie z umiejętnego wykorzystania siły wiatru.

Wyścigi rozgrywające się pod szyldem International Racing League organizowane są w wielu różnych egzotycznych miejscach (np. Chiny, Brazylia – razem 9 tras), które pod wpływem zmian klimatycznych i industrialnej ekspansji wyglądają wyjątkowo oryginalnie. Do dyspozycji gracza autorzy oddali dziesięciu kierowców, różniących się wyglądem, pochodzeniem i specjalnymi umiejętnościami. Jest tu na przykład ponętna Rosjanka oraz brutalny Szkot. Każda z postaci może wykonywać charakterystyczne dla siebie triki (osiem poziomów trudności), dzięki czemu wyścig zamienia się w zawrotnej szybkości kaskaderską rywalizację, dodatkowo każda z tras wypełniona jest rampami i innymi elementami, umożliwiającymi wykonywanie różnych akrobacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Cyclone Circus: Power Sail Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Cyclone Circus: Power Sail Racing Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB