Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cyber Ops (PC)
OkładkaCyber Ops (PC)

Cyber Ops PC

Taktyczna strategia o hakowaniu, oparta na skrytym działaniu i wyposażona w rozbudowaną fabułę. W Cyber Ops wcielamy się w operatora oddziału, którego zadaniem jest walka z nowoczesnymi, technologicznymi zagrożeniami. Produkcję wydała polska firma Games Operators.

Strategiczne | cyberpunk | taktyczne | 2D | top-down | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cyber Ops Premiera PC

21maja2020

Steam

21maja2020

producent: Octeto Studios wydawca: Games Operators Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cyber Ops

XCOM 2

Phantom Doctrine

Spyhack

Taktyczna gra Cyber Ops jest typowym przedstawicielem cyberpunku: rodzaju science fiction poruszającego takie tematyki jak cyberprzestrzeń i technologiczne modyfikacje ciała. Twórcy tytułu, Octeto Studios, mają w swoim dorobku głównie niewielkie produkcje przeglądarkowe i mobilne. Cyber Ops to ich pierwsza gra zmierzająca na PC i jednocześnie najbardziej złożona ze wszystkich w portfolio firmy.

Fabuła

Akcja gry toczy się w świecie, w którym młoda nacja o nazwie Baltia zdobyła niezależność po długiej i wyczerpującej wojnie. Główny bohater tytułu należy do specjalnego oddziału Geist Division, powołanego przez rząd w celu zwalczania cybernetycznych i technologicznych zagrożeń. Protagonista, jako Operator, zapewnia wsparcie agentom specjalnym, wykonującym misje na zurbanizowanych terenach. Wykorzystuje swoje umiejętności hakerskie do przejmowania systemów komputerowych wroga z bezpiecznej odległości, wskazując tym samym najoptymalniejszą drogę oddziałowi znajdującemu się w centrum operacji.

W trakcie zabawy musimy zwracać uwagę na opinie członków oddziału, z którymi współpracujemy, gdyż relacje z nimi wpływają na przebieg fabuły i znajdują odzwierciedlenie w rozgrywce. Historię podzielono na misje, które twórcy wypełnili motywami detektywistycznymi, cyberpunkowymi i politycznymi.

Mechanika

Misje w Cyber Ops obserwujemy z kamery umieszczonej nad dostępnym terenem. Naszym zadaniem jest udzielenie wsparcia technologicznego członkom oddziału Geist Division oraz przeprowadzenie ich przez industrialne obszary opanowane przez wroga. Nasi sojusznicy zostali przedstawieni na monitorze w formie białych strzałek, a przeciwnicy czerwonych. Z kolei ściany i przeszkody terenowe widzimy jako zielone linie, imitujące obraz ze starych wyświetlaczy komputerowych. By nasi sojusznicy bez szwanku dotarli do celu misji, musimy uważać nie tylko na samych oponentów, ale też ich sprzęt elektroniczny: mapy są obstawione kamerami, wieżyczkami czy alarmami, reagującymi na widok agentów. By misja miała szanse się powieść, musimy je unieszkodliwić bez wzbudzania podejrzeń wroga. Możemy to zrobić na różne sposoby: wyłączając je czy modyfikując działanie; w ostateczności można je całkowicie zniszczyć, ryzykując zaalarmowanie oponentów. Samych przeciwników również da się unieszkodliwić z naszej pozycji. Wykorzystujemy w tym celu przeciążenie systemów kontrolujących wszczepione w ich ciała ulepszenia, paląc je i zabijając właściciela. Sam proces hakowania jest inny zależnie od akcji, jaką wykonujemy - czasami wystarczy kliknięcie na jakieś urządzenie, czasami trzeba przejść specjalną minigrę.

O tym, czy dobrze wykonujemy swoją robotę, informują nas w trakcie misji poszczególni członkowie oddziału, na bieżąco komentujący każde z naszych działań. W trakcie wykonywanych zadań najważniejszym jest, aby nie stracić żadnego z agentów, co najlepiej osiągnąć, docierając do celu misji po cichu. By móc poradzić sobie z większymi zagrożeniami, możemy poza misjami wykupywać specjalne ulepszenia dla naszych agentów, wyposażać ich w lepszy sprzęt, dbać o relacje z nimi (co usprawnia proces komunikacji podczas misji), oraz prowadząc badania nad nowymi technologiami.

Kwestie techniczne

Podczas tworzenia oprawy graficznej produkcji twórcy inspirowali się retro wizjami przyszłości (głównie tymi wykreowanymi przez filmy z lat 80.), co zaowocowało oryginalną warstwą wizualną Cyber Ops.

Tryb gry: single player  

Cyber Ops cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Cyber Ops: 16+

Cyber Ops Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-7100U 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce MX130 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 8.1
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-8550U 1.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce MX130 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 10