Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Cubixx HD (PS3)
OkładkaCubixx HD (PS3)

Cubixx HD PS3

Zręcznościowa gra logiczna, będąca usprawnioną wersją gry Cubixx, która ukazała się w 2009 roku na konsolach PSP i PlayStation 3. Celem gry jest zajęcie i przejmowanie jak największego, możliwego terytorium w jak najszybszym czasie, co wykonujemy za pomocą wskaźnika.

Zręcznościowe | elementy logiczne | indie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cubixx HD Premiera PS3

17sierpnia2011

producent: Laughing Jackal Ltd. wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra jest poszerzoną i ulepszoną graficznie wersją gry Cubixx, która ukazała się w 2009 roku na PSP i PlayStation 3. Za produkcje obu edycji odpowiada niezależne brytyjskie studio Laughing Jackal.

Rozgrywka wymagająca od nas zarówno zręczności jak i logicznego myślenia, wzorowana jest na znanym z automatów Qiksie i jego licznych klonach. Zasady zabawy są wyjątkowo proste. W jak najszybszym czasie musimy zając terytorium na dużej mapie, rozrysowując jego granice za pomocą wskaźnika. Granice nowo przejętego terytorium, muszą być zamknięte lub przylegać do pozostałych posiadanych przez nas pól. Do tej sprawdzonej formuły, Cubixx dodaje trzeci wymiar. Zamiast zdobywać pola na dwuwymiarowej mapie, robimy to na powierzchni obracalnego sześcianu. Wprowadza to do zabawy dodatkową głębię, jako że musimy zapanować aż nad sześcioma połączonymi ze sobą strefami. W zdobyciu jak największej ilości punktów, co jest głównym celem gry, przeszkadza nam siedmiu rożnych przeciwników, m.in. małe kwadraty poruszające się po powierzchni bryły czy czarne dziury. Pomaga natomiast 13 rodzajów bonusów i power-upów, które zyskujemy zajmując przestrzeń, na której się one znajdują.

Cubixx HD oferuje 50 poziomów w trybie Arcade, a także nowe tryby zabawy takie jak Time Attack, Score Attack, Line Attack, oraz Challenge mode, zawierający 50 poziomów-wyzwań o różnym stopniu trudności.

W lokalnym trybie multiplayer na jednym ekranie naraz może konkurować ze sobą siedem osób. Niestety, twórcy nie przewidzieli trybu zabawy przez sieć. Aby jej brak chociaż w części wynagrodzić, wprowadzono obsługę ponad setki tablic rankingowych, na których możemy porównać swoje wyniki z innymi graczami.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Cubixx HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Cubixx HD Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network