Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Cubetractor (PC)
OkładkaCubetractor (PC)

Cubetractor PC

Połączenie gry logicznej, zręcznościowej oraz strategii typu „tower defense”. Kierując poczynaniami czworonożnego robota imieniem Endroi, gracz ma za zadanie przyciągać do siebie sześcienne klocki, co pozwala na pokonywanie przeszkód i eliminowanie przeciwników.

Logiczne | tower defense | 2D | roboty | elementy strategiczne | elementy zręcznościowe | indie

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cubetractor Premiera PC

29maja2013

producent: Ludochip wydawca: Ludochip

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cubetractor

Spy Hunter: Nowhere to Run

SpyLeaks

Lucid (2011)

Cubetractor jest pierwszą grą w dorobku twórczym niezależnego studia deweloperskiego Ludochip. Produkcja, łącząca elementy gry logicznej, zręcznościowej i strategicznej, zdobyła główną nagrodę Independent Game Festival China 2012 (Festiwalu Gier Niezależnych w Chinach).

Głównym bohaterem Cubetractor jest sympatyczny niebieski robot imieniem Endroi. Pragnie on do perfekcji opanować niełatwą sztukę cubetrackingu, czyli przyciągania sześciennych klocków. Wymaga to przede wszystkim zręczności, ostrożności oraz drygu do taktycznego planowania działań.

Twórcy gry przygotowali ponad 40 poziomów o zróżnicowanym stopniu trudności. Podstawę zabawy stanowi manipulowanie klockami, które można nie tylko przyciągać do siebie, ale także tworzyć z nich wieżyczki obronne lub wykorzystać w formie broni do zgładzenia przeciwników. Podstawowym zadaniem gracza jest odnalezienie wszystkich baterii ukrytych na planszy przed upływem wyznaczonego limitu czasu.

Oprawa audiowizualna Cubetractor nawiązuje do epoki komputerów 8 i 16-bitowych. Wykorzystana w grze dwuwymiarowa grafika odznacza się prostymi animacjami, mocno ograniczoną paletą barw oraz wyraźnie zaznaczonym efektem pikselizacji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Cubetractor: Odpowiednia dla każdego wieku.