Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCXONE
Okładka Crossing the line (PS4)

Crossing the line

Crossing the line jest mroczną strzelaniną FPP, w której główny bohater rozwiązuje sprawę śmierci swojej żony. Rosyjskie studio Zomboko Entertainment wykorzystało do stworzenia gry zaawansowany silnik CryEngine 3, który pozwolił wykreować przekonujący i tajemniczy świat.

Przygodowe | FPP | detektywistyczne | FPS | przygodowe gry akcji

Okładka Crossing the line (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crossing the line to pierwszoosobowa strzelanina z elementami detektywistycznymi, za którą odpowiada niezależne studio Zomboko Entertainment. Jedynym członkiem rosyjskiej firmy jest Artyom Mironov, który położył w swojej debiutanckiej i zarazem ambitnej produkcji duży nacisk na immersję.

Bohaterem gry jest były szef wydziału dochodzeniowo-śledczego, którego żona przed laty została zabita w wyniku ataku terrorystycznego. Krótko po tym zajściu nasz protagonista został zwolniony z pracy, a sprawę śmierci jego małżonki i ataku szybko zamknięto z nieznanych powodów. W chwili, gdy rozpoczynamy rozgrywkę nasz bohater doświadcza przedziwnych i bardzo intensywnych snów, wśród których widzi śmierć ukochanej i jej rozpaczliwie wołanie o pomoc. Zdając sobie sprawę, że to nie zwyczajne mary senne, decyduje się na prowadzenie śledztwa dotyczącego zamachu na własną rękę.

Jednym z kluczowych elementów rozgrywki w Crossing the line jest możliwość przełączania się pomiędzy światem żywych i umarłych, co jednak niesie za sobą nieodwracalne konsekwencje. Zdolność, jaką dysponuje bohater, nie może być jednak aktywowana w każdym momencie gry, a jej nadużywanie może doprowadzić do okaleczenia lub zabicia postaci. Nadnaturalna umiejętność, która jest niejednokrotnie kluczem rozwiązania zagadek, jest dostępna tylko po wykonaniu określonych czynności.

Studio Zomboko Entertainment położyło nacisk również na mroczną, wręcz depresyjną atmosferę, która współgra z wizją artystyczną Crossing the line. O wysoką jakość oprawy wizualnej zadbał nowoczesny silnik CryEngine 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crossing the line

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4
XONE