Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Crazy Machines: The Inventor's Workshop (PC)

Crazy Machines: Warsztat Wynalazcy PC

Crazy Machines: The Inventor's Workshop | Crazy Machines: Die Erfinderwerkstatt

Kreatywna gra logiczna, inspirowana popularną w latach 90-tych serią The Incredible Machine. W grze wcielamy się w postać wynalazcy, który z predefiniowanych części musi skonstruować wymyślną maszynę, zdolną wykonać określone zadanie.

Logiczne | 2D | edukacyjne

PC Windows
Okładka Crazy Machines: The Inventor's Workshop (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20lutego2004

25czerwca2004

pudełko PL

Crazy Machines: Warsztat Wynalazcy to kreatywna gra logiczna, inspirowana niezwykle popularną w latach 90-tych serią The Incredible Machine studia Sierra. Tytuł jest efektem współpracy dwóch niemieckich studiów: FAKT Software oraz Pepper Games. Gra ukazała się początkowo wyłącznie w Niemczech i krajach sąsiednich (w tym m.in. w Polsce), zaś jej wersja „eksportowa” pod nazwą Crazy Machines: The Wacky Contraptions Game pojawiła się na świecie blisko półtora roku później.

Mechanika rozgrywki bazuje na koncepcji tzw. „maszyny Rube'a Goldberga” – amerykańskiego wynalazcy i rysownika, który wykorzystywał rozmaite dziwaczne maszyny w swoich kreskówkach. W grze wcielamy się w postać wynalazcy, którego zadaniem jest stworzenie z predefiniowanych elementów maszyny, zdolnej wykonać postawione przed nami zadanie. Może to być np. umieszczenie przedmiotu w danym miejscu planszy, doprowadzenie zasilania do jakiegoś urządzenia czy rozpalenie ognia celem ugotowania wody lub upieczenia kiełbaski.

Do rozwiązania mamy w sumie ponad setkę zróżnicowanych zagadek o rosnącym stopniu trudności i skomplikowania. W każdej z nich otrzymujemy do dyspozycji konkretny zestaw przedmiotów, które możemy wykorzystać celem stworzenia własnej, unikalnej konstrukcji. Będą to m.in. drewniane belki, rury i narzędzia, szeroki wybór piłek, różnych rozmiarów kółka zębate, rozmaite źródła światła i ognia, a także kotły parowe czy generatory prądu. Każdy z tych przedmiotów charakteryzuje się rzecz jasna odmiennymi własnościami fizycznymi, które na różne sposoby możemy wykorzystać w finalnej konstrukcji. Do rozwiązania danego problemu może prowadzić więcej niż jedna ścieżka i dużo zależy od inwencji samego gracza.

Pod względem oprawy Crazy Machines stoi na przeciętnym poziomie, który jednak w tego typu produkcjach jest sprawą raczej drugorzędną. Autorzy skupili się bowiem na możliwie realistycznym oddaniu właściwości poszczególnych przedmiotów, wykorzystując do tego celu specjalnie stworzony silnik fizyczny. Dodatkową atrakcją jest umieszczenie w grze prostego w obsłudze edytora, dzięki któremu możemy sami zaprojektować własne, wymyślne maszyny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe Crazy Machines: The Inventor's Workshop

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crazy Machines: Warsztat Wynalazcy

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 3 lub lepsza), 60 MB HDD, Windows 98/Me/2000/XP
Minimalne: Pentium III 800 MHz, 128 MB RAM, karta grafiki 32 MB (Riva TNT 2 lub lepsza), 60 MB HDD, Windows 98/Me/2000/XP