Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka Crazy Machines: Golden Gears (PC)
OkładkaCrazy Machines: Golden Gears (PC)

Crazy Machines: Golden Gears

Kolejna odsłona rozwijanej od 2004 roku serii gier logicznych, przygotowana głównie z myślą o użytkownikach urządzeń przenośnych.

Logiczne | maszyny i urządzenia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crazy Machines: Golden Gears Premiera

27paź2012

AND

11gru2012

iOS

27mar2014

PC

Gry podobne do Crazy Machines: Golden Gears

Amazing Alex

SimpleRockets 2

SimpleRockets

Crazy Machines: Golden Gears jest kolejną odsłoną szalenie popularnej serii gier logicznych, rozwijanej od 2004 roku przez niemieckie studio FAKT Software. Tytuł powstał początkowo z myślą o urządzeniach mobilnych, ale kilkanaście miesięcy po debiucie na smartfonach i tabletach z systemem iOS trafił także w ręce graczy pecetowych.

Koncepcja gry na przestrzeni lat nie zmieniła się i nadal bazuje na rozwiązaniach inspirowanych kultowym cyklem The Incredible Machine. Celem graczy jest tworzenie z udostępnionych części i przedmiotów wymyślnych maszyn, których zadaniem jest zrealizować konkretne zadanie. „Szalone maszyny” konstruujemy z przedmiotów codziennego użytku, jak deski, skrzynie, czajniki czy magnesy, a także z bardziej wyszukanych przedmiotów, w typie pasów transmisyjnych, bomb czy rękawic bokserskich na sprężynie. Poziom trudności zagadek wzrasta wraz z postępami w grze, a podczas zabawy sukcesywnie odblokowujemy kolejne z ok. 60 różnych części, ucząc się ich zastosowania w praktyce.

Niezmiernie ważnym elementem rozgrywki jest fizyka, symulowana przez specjalnie przygotowany silnik. Każdy z dostępnych elementów posiada swoje określone właściwości fizyczne, które w zależności od sytuacji możemy wykorzystać do rozwiązania zagadki. Co ważne, nie istnieje jedna, właściwa droga do sukcesu, a sposób wykonania zadania zależny jest wyłącznie od inwencji gracza. Każdy z dostępnych etapów możemy zaliczyć lepiej lub gorzej, a gra wynagradza nas za to punktami, które możemy wykorzystać do odblokowania kolejnych puzzli. Integralną częścią gry jest prosty i funkcjonalny edytor, pozwalający graczom na projektowanie własnych etapów i dzielenie się nimi ze społecznością graczy. Crazy Machines: Golden Gears wykorzystuje opcje cross-platformowe, tak więc opracowany przez nas poziom mogą przetestować zarówno gracze pecetowi, jak i mobilni.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Crazy Machines: Golden Gears: Odpowiednia dla każdego wieku.

Crazy Machines: Golden Gears Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 1 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1/7/8
PC
iOS
AND