Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4PCSwitchXONE
Okładka Crayola Scoot (PS4)

Crayola Scoot

Zręcznościowa gra sportowa, która pozwala graczom wziąć udział w zawodach wyczynowej jazdy na hulajnodze. Nasze triki zmieniają wygląd planszy, pozostawiając na niej barwne plamy. Produkcja oferuje szereg trybów single- i multiplayer.

Sportowe | TPP | elementy zręcznościowe | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | hulajnoga | podzielony/wspólny ekran

Okładka Crayola Scoot (PS4)

data premiery gry:

16paź2018

PC PS4 XONE Switch

Crayola Scoot jest grą sportową, w której otrzymujemy możliwość uczestniczenia w zawodach wyczynowej jazdy na hulajnodze. Produkcja charakteryzuje się zręcznościowym modelem jazdy i niezwykle kolorową oprawą graficzną. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają deweloperzy z Climax Studios (odpowiedzialni m.in. za RiftStar Raides oraz gry z serii Assassin’s Creed: Chronicles). Rolę wydawcy wzięła na swoje barki firma Outright Games.

Mechanika

Zasady rządzące rozgrywką w Crayola Scoot są proste. Zabawę zaczynamy od stworzenia swojej postaci – otrzymujemy możliwość dostosowania imienia, płci i wyglądu. Następnie, obserwując swoją postać z perspektywy trzeciej osoby (tzw. kamera TPP), jeździmy na hulajnodze i wykonujemy różnego rodzaju widowiskowe triki. Wymaga to wciskania odpowiednich kombinacji przycisków na padzie i właściwego korzystania z mechaniki Boost, która pozwala nam skakać wyżej (nie możemy jednak robić tego cały czas – kosztuje to „energię”, której poziom jest widoczny na specjalnym wskaźniku).

Czym bardziej popisowa jest nasza jazda, tym więcej punktów otrzymujemy. Dodatkowo, Deweloperzy z Climax Studios urozmaicili rozgrywkę pewnym ciekawym rozwiązaniem, przywodzącym na myśl serię strzelanek Splatoon od firmy Nintendo – nasza postać jeżdżąc pozostawia po sobie plamy kolorowej farby (jej barwa jest przypisana do danego zawodnika). Czym lepszy trik, tym większa barwna plama na ziemi lub ścianie.

Twórcy przygotowali kilkanaście różnych plansz, charakteryzujących się odmiennym wyglądem i geometrią. W miarę postępów w rozgrywce odblokowujemy też kolejne hulajnogi, a nasz bohater uczy się nowych trików. Poprawiamy także statystki, które decydują m.in. o prędkości poruszania się, umiejętności kierowania lub wykonywania manewrów, a także ilości energii wykorzystywanej przy przyspieszaniu.

Tryby gry

W Crayola Scoot możemy grać wyłącznie samotnie albo z innymi. Miłośnicy gier dla pojedynczego gracza mogą rywalizować z zawodnikami sterowanymi przez AI, zaś gracze preferujący zabawę w towarzystwie mogą skorzystać z lokalnego i sieciowego modułu wieloosobowego (dla maksymalnie 4 osób). W obydwu przypadkach dostępne jest kilka trybów gry, takich jak Color Frenzy, Crazy Crayon, Splatter Tag, S.C.O.O.T. czy Trick Run. Istnieje też możliwość stanięcia do rywalizacji o puchar Crayola Color Cup.

Kwestie techniczne

Crayola Scoot posiada dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną, która została stworzona z wykorzystaniem techniki cell-shadingu – dzięki temu zarówno świat gry, jak i postacie przypominają wyglądem komiks lub film animowany. Produkcja stawia na przejrzystość i ostre, wyraziste barwy. Warto odnotować, że komputerowa wersja omawianej gry nie obsługuje klawiatury i myszy – wymagane jest posiadanie kontrolera (pada).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Wymagania wiekowe Crayola Scoot

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crayola Scoot

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz / AMD Athlon II X4 620 2.6 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 280 / Radeon HD 6850 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Pentium G645 2.9 GHz / AMD Athlon II X2 250 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 250 / Radeon HD 5750 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

PC
PS4
XONE
Switch