Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Combat Zone: Special Forces (PC)
OkładkaCombat Zone: Special Forces (PC)

Combat Zone: Special Forces PC

Combat Zone: Special Forces to przeznaczona do rozgrywki sieciowej pierwszoosobowa strzelanina (FPS), autorstwa studia deweloperskiego firmy City Interactive. Gracze wcielają się w komandosów rywalizujących ze sobą jednostek specjalnych, wśród których znaleźć można m.in.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Zone: Special Forces Premiera PC

15marca2010

pudełko PL

15marca2010

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Combat Zone: Special Forces to strzelanina z akcją obserwowaną z perspektywy pierwszej osoby, nastawiona w głównej mierze na rozgrywanie potyczek multiplayerowych. Za przygotowanie gry odpowiada rodzime studio deweloperskie CITY Interactive.

Motywem przewodnim omawianej produkcji są starcia różnorakich frakcji militarnych, mające na celu wyłonienie organizacji, której członkowie najlepiej radzą sobie w trudnych warunkach bojowych. Producent oddał do naszej dyspozycji wiele ciekawych ugrupowań, wśród których nie zabrakło między innymi polskiego GROM-u, brytyjskiego SAS-u, Legii Cudzoziemskiej, oddziałów SWAT, pospolitych najemników czy fikcyjnej organizacji terrorystycznej. Godne odnotowania jest to, że każdej z dostępnych frakcji przydzielono unikalne bronie i elementy dodatkowego wyposażenia, co ma niebagatalny wpływ na przebieg walk.

Lista dostępnych trybów zabawy nie odbiega zbytnio od atrakcji przygotowanych przez konkurencyjne firmy, obejmując między innymi klasyczny i drużynowy deathmatch, dominację (walka o przejmowanie kontroli nad poszczególnymi strefami) czy capture the flag (zdobywanie flag przeciwnika i przenoszenie ich do sojuszniczego obozu).

Starcia w Combat Zone: Special Forces toczone są na piętnastu odpowiednio rozległych i zarazem dość zróżnicowanych mapach. Lista dostępnych plansz obejmuje między innymi strefę przemysłową czy pokład znajdującego się w powietrzu samolotu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Combat Zone: Special Forces cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Combat Zone: Special Forces

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Combat Zone: Special Forces Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista