Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Combat Over Europe (PC)

Combat Over Europe PC

Combat Over Europe jest dodatkiem do wydanego w marcu 2003 roku rozszerzenia świetnego symulatora lotu IL-2 Sturmovik, noszącego podtytuł The Forgotten Battles.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Combat Over Europe (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27lutego2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Over Europe jest dodatkiem do wydanego w marcu 2003 roku rozszerzenia świetnego symulatora lotu IL-2 Sturmovik, noszącego podtytuł The Forgotten Battles. Po raz kolejny zostajemy przeniesieni na fronty II Wojny Światowej, gdzie mamy zapewnić jednej z walczących stron dominację w powietrzu. Wśród wprowadzanych nowości wypada wymienić m.in. osiem nowych kampanii, specjalne misje treningowe, zadania do trybu cooperative w multiplayerowej opcji zmagań (głównie starcia myśliwców), a także nowe wzory kamuflaży samolotów (oparte na historycznych oryginałach; dodatkowe skiny można także pobrać z Internetu dzięki opcji „Skin Library”).

Jeżeli gracze zdecydują się reprezentować stronę niemieckiego Luftwaffe, to przyjdzie im walczyć nad Berlinem w latach 1944-1945, podczas kampanii wrześniowej 1939 czy w innych operacjach, jakie miały miejsce w czasie tego konfliktu zbrojnego (liczba zadań zamyka się w 340!). Wśród nowych modeli samolotów lotnictwa niemieckiego wypada wymienić: Bf 109, Me262, Ju87 Stuka, I-153 i I-16 (dwa ostatnie w kampanii „Co by było, gdyby te myśliwce były w 1940 roku?”).

Z kolei misje aliantów obejmują lądowanie w Normandii, czy bitwę o Wielką Brytanię. Jeżeli zaś chodzi o nowe samoloty rzeczonej frakcji, to możemy zasiąść za sterami: P-47D, P51-D, Hurricane czy Spitfire’a.

Autorzy z zespołu developerskiego Maddox Games nie zapomnieli także o przygotowaniu obszernej instrukcji pilotażu (dostępnej w formacie *.pdf na płycie z grą), usunięciu błędów programistycznych wykrytych przez użytkowników, dopracowaniu efektów audio-wizualnych (latamy w różnych warunkach pogodowych), a także dołączeniu interesujących materiałów historycznych (filmy, tekst, etc.) związanych z lotnictwem z czasów II Wojny Światowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Combat Over Europe

12+

Wymagania sprzętowe Combat Over Europe

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1GHz
  • 512MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
Combat Over Europe vs. IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Expansion Pack

wiadomość2 lutego 2004

Wśród kilku tysięcy wpisów Encyklopedii Gier GRY-OnLine od początku grudnia ubiegłego roku figuruje pozycja o nazwie Combat Over Europe – specjalne rozszerzenie symulatora lotu IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles, które trafi do sklepów prawdopodobnie pod koniec bieżącego miesiąca za sprawą brytyjskiej korporacji software’owej GMX Media. Tymczasem koncern Ubi Soft Entertainment zamierza niemal równolegle wprowadzić na rynek północnoamerykański dodatek o pełnym tytule IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles – Ace Expansion Pack (właśnie zainaugurowano przyjmowanie zamówień w systemie sprzedaży przedpremierowej).