Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Cladun: This is an RPG (PSP)

Cladun: This is an RPG PSP

Gra akcji RPG utrzymana w stylistyce takich serii jak The Legend of Zelda. Wcielamy się w niej w bohatera i przemierzamy podziemia, aby walczyć z przeciwnikami i zbierać przedmioty.

RPG | 2D | indie | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Cladun: This is an RPG (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

18lutego2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cladun: This is an RPG, to klasyczne action-RPG wyraźnie nawiązujące do Legend of Zelda: A Link to the Past. Za produkcję odpowiada studio Nippon Ichi Software, znane z niszowych taktycznych gier roleplaying, takich jak cykl Disgaea.

Claudun to typowe RPG z walką toczoną w czasie rzeczywistym. Wpierw tworzymy bohaterów, a potem wyruszamy w świat by szukać przygód, zwiedzać rozległe podziemia, mordować potwory i zbierać złoto oraz magiczne przedmioty. Tym, co wyróżnia grę na tle podobnych produkcji jest swoboda w kształtowaniu bohatera. Gracz może wybierać spośród wielu różnorodnych profesji (w tym wojownika, dragoon'a oraz kupca), a wygląd postaci projektujemy własnoręcznie tworząc go piksel po pikselu. Co więcej, gra umożliwia podobną swobodę przy kreacji postaci „głównego złego". Ten czarny charakter dostosowuje się do naszego poziomu przy pierwszym starciu, a potem po każdej kolejnej potyczce będzie rósł w siłę.

Gra pozwala na stworzenie na raz maksymalnie 64 postaci, którymi potem możemy się wymieniać przez sieć z innymi graczami. Multiplayer obejmuje zarówno tryby konfrontacji jak i kooperacji. Dodatkową atrakcją jest system losowego generowania podziemi przy każdym rozpoczęciu nowej kampanii. Twórcy w interesujący sposób rozwiązali ponadto kwestię kompanów. W drużynie może maksymalnie znajdować się 9 postaci, ale aktywna w świecie gry może być tylko jedna z nich. Pozostali bohaterowie nie biorą bezpośredniego udziału w walce, a zamiast tego stanowią grupę wsparcia. Własnoręcznie ustawiamy ich na oddzielnym ekranie i ukształtowana przez nas w ten sposób formacja ma istotny wpływ na charakterystyki oraz możliwości bojowe aktywnego bohatera. Wraz z postępami w grze wszyscy członkowie drużyny nabierają doświadczenia i awansują na kolejne poziomy.

Cladun: This is an RPG posiada prostą grafikę zaprojektowaną tak, by przypominać produkcje z 8-bitowych konsol. Podobnie potraktowano warstwę dźwiękową. Co prawda dostępna jest nowoczesna ścieżka muzyczka, ale jednocześnie możemy w opcjach zaznaczyć, by soundtrack był odgrywany za pomocą prostych elektronicznych dźwięków, niczym na starych konsolach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Klasyfikacja PEGI Cladun: This is an RPG

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.