Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Civilization's Dawn (PC)

Civilization's Dawn PC

Civilization's Dawn to kolejny produkt firmy iEntertainment Network zajmującej się szeroko rozumianą rozgrywką sieciową.

RPG

PC Windows
Okładka Civilization's Dawn (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

„Civilization's Dawn” to kolejny produkt firmy iEntertainment Network zajmującej się szeroko rozumianą rozgrywką sieciową. To ona odpowiedzialna jest za stworzenie, rozwój i prowadzenie serwerów symulatora lotniczego WarBirds (wyróżnionego licznymi nagrodami typu: „Best Online Simulation Game”), a także gry MMOcRPG pt. „Savage Eden”. „Civilization's Dawn” łączy elementy typowe dla gatunku RPG oraz strategii czasu rzeczywistego umożliwiając rozgrywkę setkom ludzi jednocześnie na jednym serwerze za pośrednictwem sieci Internet (massive multiplayer online). Dzięki „Civilization's Dawn” gracze mogą przenieść się w czasie do początków cywilizacji - okresu, kiedy świat był pełen niebezpieczeństw, a zagrożenia czyhały z każdej strony. Gracze pojawiają się jako nowa potęga i dołączają do walczących o dominację i przetrwanie Neandertalczyków, Humanoidów, Mistyków i Czarodziejów.

Według twórców, „Civilization's Dawn” to najlepszy obecnie „socjalny” MMORPG, w którym można tworzyć społeczeństwa, miasta czy narody. Możliwa jest kooperacja z innymi graczami, współzawodnictwo z innymi nacjami czy też wojny toczone między państwami. Oprócz walki o dominację, przed graczem stają również wyzwania umysłowe - przygotowano wiele zagadek logicznych i zadań wymagających nie tylko sprawności w machaniu mieczem ale także umiejętnego wykorzystywania szarych komórek. W tytule tym znajdziemy również wiele elementów, bez których chyba już gry sieciowe obyć się nie mogą - efekty pogodowe, cykle dnia i nocy oraz specjalne efekty dźwiękowe przyporządkowane do pewnych zdarzeń podczas rozgrywki.

Jak twierdzą twórcy gry, „Civilization's Dawn” jest swego rodzaju hołdem dla „Everquest”, „Dark Age of Camelot” i „Ultima-Online”, czerpiąc z wymienionych tytułów wszystko co najlepsze oraz dodając wiele nowości do rozgrywki. Dodatkowo w „Civilization's Dawn” znajdą się funkcjonalności spotykane w „klasycznych” reprezentantach strategii: „Civilization”, „Warcraft” i „Command and Conquer”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5.1 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Civilization's Dawn

12+

Polatamy w przestworzach dzięki Flyboys Squadron
Polatamy w przestworzach dzięki Flyboys Squadron

wiadomość31 sierpnia 2006

Przedstawiciele firmy iEntertainment Network, którą możecie kojarzyć z takimi tytułami jak WarBirds, Savage Eden: The Battle for Laghaim czy Civilization's Dawn, poinformowali, iż prowadzą prace nad kolejnym projektem z gatunku MMO. Będzie to Flyboys Squadron, gra nawiązująca do filmu Flyboys, który na ekrany kinowe wejdzie 22 września.